Десять доказів про те, що ми абсолютно не ознайомлені з хімією

Ця наука – не так проста, як може здаватися. Не зважаючи на те, що ми всі вивчаємо її в школі, проте багато деталей залишаються поза увагою.

Використання хімії триває не одне тисячоліття.. Вже давно люди можуть видобувати метали з руди, отримувати спиртову рідину та перетворювати рослини на ліки. Хімія – провідна серед наук, адже без неї неможливі інші галузі виробничої діяльності.

1. Значимими поняттями в хімії сучасності є «атом» та «молекула». Науковці відкрили тільки трішки більше ста видів атомів, а от, що стосується молекул – більш ніж вісімнадцять мільйонів.

2. Без хімічних дій неможливе навіть наше життя. До прикладу – кожну секунду в мізках людей кожну секунду відбуваються майже сто хімічних реакцій.

3. Всі ми знаємо, що водень – найрозповсюдженіша речовина у світі та складає майже дев’яносто відсотків всього атомного складу. Газ у ньому є самим легким. Тому літр водню у стані газу становить 0.09 грамів.

4. У водні атомні частини дуже маленькі. Якщо уявити їх у вигляді ланцюжка чисельністю десять мільйонів, то його довжина складе менше міліметра.

5. Одна тонна граніту містить менше трьох грамів урану.

6. В час, коли в Швейцарії знайшли кришталеву породу, люди подумали, що це лід. У перекладі з грецької воно і означає стан води у замороженому стані.

7. Кумедний факт – йод відкрив кіт. Одна здогадка говорить про кота хіміка з Франції Б.Куртуа зачепив кислоту сірки і вилив його у розчин попелу морських водоростей. Після хімічного процесу утворилась плямка синюватого кольору. Нею виявився йод.

8. Небагато людей знають, що «благородний» метал – золото та срібло називається саме так не за красу чи рідкісне походження,а за їх стійкість до корозійних дій атмосфери. Саме через ц ржав чина їм не страшна. На золоті вироби не діють і кислоти! Розчинити його можна виключно в двох кислотах (азотна та соляна), їх поєднання зветься «царська горілка».

9. Кисень кипить при температурі сто вісімдесят три градуси, а замерзає, коли відмітка становить двісті вісімнадцять градусів. Газ кисню безбарвний, а в стані рідини чи твердому блідо-блакитний.

10. Малій кількості людей відомо, що на сполученні Київ-Париж літакам треба від п’ятнадцяти до двадцяти п’яти тон кисню. Таку його кількість зможе продукувати ліс площею вісім-шістнадцять тисяч гектарів при фотосинтезі.

Отже, якщо до цього ви думали, що геометрія та фізика – нецікаві предмети, то просто вам не показали їх дивовижні сторони. Кожній науці суджено бути потрібною та захоплюючою. Для цього варто глибше в ній розібратися.

Share via