Символіка троянд

Троянда – одна з найулюбленіших квітів у всьому світі. Сучасні садівники вирощують білі, рожеві, помаранчеві, червоні і навіть фіолетові троянди. Значення цієї квітки у світовій культурі та флористиці дуже багатогранне: чайні троянди означають швидку розлуку, помаранчеві – бунтарство і творчість, ну а червона троянда – символ кохання і пристрасті. 

Як замовити з доставкою троянди коханій людині в інше місто? Можна скористатися сервісом Flowwow: тут багато магазинів і роздрібних мереж виставляють у каталог свої квіти Львів – одне з міст, де букет свіжих розкішних троянд можуть доставити протягом 1-2 годин.   

Значення різних відтінків троянд

Розбираючись із символікою троянд, найлогічніше почати з червоних, як найпопулярніших і найпоширеніших, що часто зустрічаються в букетах.

Значення червоних троянд – пристрасть і любов: чому червоні троянди асоціюються з глибокими почуттями?

У кожній культурі є безліч легенд про походження троянд. Майже у всіх фігурує нещасливе або заборонене кохання – і кров закоханих, що впала на землю. Саме з неї виростають рожеві кущі з червоними бутонами. 

Рожеві бутони чуттєві та красиві, вони справді викликають ніжні почуття, а їхній аромат є афродизіаком для багатьох жінок. 

Символ романтики: як рожеві троянди висловлюють ніжність і захопленість?

На перше побачення дарувати червоні троянди – надто сміливе рішення, а ось рожеві пасують для початку стосунків. Вони схожі на почервонілі щоки закоханих, які поки ще ніяковіють, але вже не можуть приховувати свої почуття. 

Значення жовтих троянд: тепло і вдячність. Які емоції викликають жовті квіти?

Тривалий час ці квіти вважалися символом розлуки, проте в нумерології та езотериці жодних пояснень цьому немає. Навпаки, жовтий бутон означає силу, владу, багатство, а також турботу, душевне тепло і вдячність. 

Значення білих троянд: чистота і невинність. Як білі троянди стали символом невинності? 

Це один з найбільш затребуваних кольорів у сучасній весільній флористиці. Білі та кремові троянди означають чистоту і невинність, а також щирість і вірність. 

Помаранчеві троянди – символ творчості: чому жовті троянди часто дарують на знак підтримки і дружби?

Помаранчевий – дуже енергійний, яскравий, гарячий колір, який у флористиці означає енергію та ентузіазм, натхнення і потяг до творчості. Такі букети часто дарують друзям, щоб підбадьорити і закликати музу в їхнє життя. 

Таємничість і глибина почуттів: як фіолетові троянди стали найзагадковішими у флористиці?

На відміну від психологів, які вважають фіолетовий колір депресивним, художники і флористи обожнюють його за яскравість і глибину. Троянди, що мають такий відтінок, символізують закритість, загадковість, стриманість почуттів. Вони ідеальні, якщо за допомогою букета хочеться створити інтригу або дражнити особу, яка вас цікавить.

Як поєднання кольорів впливає на емоційний відгук на букет троянд?

Уявіть собі, що в одному листі ви виливаєте багату гаму почуттів: від захоплення до сумніву. Точно таке ж значення матиме букет, де зібрані різні відтінки прекрасних троянд. 

 

Що означає вибір різнокольорових троянд у букеті?

Зазвичай мікс різних відтінків у композиції означає складний характер ваших стосунків, але загалом це веселий і життєрадісний подарунок. 

Запитання та відповіді

Які відтінки кольорів можна комбінувати для вираження різних почуттів і емоцій?

Усе-таки ключовим у флористиці є естетичний, а не психологічний аспект, тому кольори в букеті поєднують відповідно до особливостей кольорової палітри, щоб вийшло виразне і гармонійне поєднання. 

Як вибрати правильний колір троянд для конкретної події або випадку?

Варто спиратися на смаки одержувача та його ставлення до мови квітів. Якщо він вважає важливим, який відтінок троянд ви обрали, краще звіртеся з нашою статтею і замовте ті квіти, що не викличуть здивування. 

Яка кількість троянд у букеті найбільш вдала для певного випадку?

Кількість троянд має залежати від важливості приводу. Так, на день народження можна подарувати 15, 19 або 25 квітів, а звичайне побачення краще відзначити 9 або 11 квітками.