Переваги та недоліки пневматичної гвинтівки типу PCP

Останнім часом все більшої популярності на ринку пневматичної зброї набирають гвинтівки з механізмом PCP. Такі воздушки відрізняються точним пострілом та високою потужністю, що гарантує хороший ККД як при спортивній стрільбі, так і під час полювання. Також варто відзначити тривалий термін служби зброЇ без втрати початкових робочих параметрів. Проте не все так гладко, і навіть у ідеальних пневматичних гвинтівках існують свої вади.

Особливості конструкції пневматики PCP

Кожна пневматична гвинтівка типу ПСП характеризується такими конструкційними особливостями:

  • усередині зброї розташований резервуар зі стисненим повітрям;
  • повітря в ємність подається через балон або за допомогою насоса;
  • виліт кулі здійснюється під тиском стисненого повітря.

Головна відмінність від компресіонок полягає у відсутності необхідності ручного накачування резервуара. Також вам не потрібно докладати зусиль для перезаряджання зброї, як у випадку із пружинно-поршневими моделями. Якщо ж порівнювати ПСП із газобалонним пневматом, то перші практично повністю зберігають початкову потужність на відрізку до 100 пострілів.

Переваги PCP пневматики

Серед основних плюсів такого типу воздушок варто назвати:

  • малорухливість ствола продовжує термін служби як окремих вузлів, так і гвинтівки загалом;
  • резервуар із повітрям практично не підлягає зносу;
  • при пострілі ви не відчуваєте віддачу.

Такі пневмати просто ідеальні для новачків, яким необхідно багато стріляти на перших етапах навчання. Погодьтеся, зробити це на ППП моделях, які необхідно перезаряджати після кожного пострілу досить проблематично.

Недоліки пневматичних гвинтівок PCP

При всіх плюсах важливо вказати і на мінуси, серед яких невелика втрата потужності після 80-100 пострілів. Вся справа у падінні тиску в резервуарі. Проте, як показується практика, після 50-го пострілу стрілець сам захоче заправити резервуар. Також варто відзначити досить високу вартість таких моделей пневматів. Але ви знаєте за що віддаєте кошти, тим більше коли інші модифікації виходять з ладу, гвинтівки ПСП ще почуваються як нові. Ідеальний варіант як для новачків, так і досвідчених стрільців.