Як протидіяти втраті пам’яті?

Щоб зберегти гостроту свого розуму та пам’яті, варто дійсно уважно стежити за своїм здоров’ям. Пропонуємо вашій увазі ефективні поради, які допоможуть почуватися краще.

Обов’язково висипайтеся

Повноцінний сон відіграє важливу роль у збереженні хорошої пам’яті. Річ у тім, що під час сну мозок переробляє та систематизує інформацію, отриману протягом дня. Також він переносить її з короткотермінової пам’яті в довготривалу. Сон сприяє виробленню нових зв’язків між нейронами, що дозволяє підтримувати когнітивні функції, в тому числі пам’ять. Нестача сну може призводити до порушення цих процесів, а також негативно вплинути на когнітивні функції. Спати варто не менше восьми годин на день. Ігнорування цього правила зашкодить вашому здоров’ю.

Підтримуйте соціальні зв’язки

Насправді для здоров’я мозку є дуже важливою соціальна взаємодія. Щоб наш мозок залишався активним, варто побільше спілкуватися з різними людьми. Активна участь у соціальній взаємодії покращує когнітивні функції та сприяє збереженню пам’яті. Постійні контакти з різними людьми сприяють виробленню нових нейрональних зв’язків, що дозволяє зменшити стрес та позитивно вплинути на пам’ять.

Вживайте спеціальні харчові добавки

Для підтримки пам’яті можуть бути корисні й різні харчові добавки на кшталт 5-HTP від Now Foods. Гідрокситриптофан є природним амінокислотним прекурсором серотоніну. Саме цей нейромедіатор впливає на сон, настрій та ряд інших фізіологічних функцій. Зміна рівня серотоніну впливає на когнітивні функції. Саме тому варто проконсультуватись із лікарем та чітко дотримуватись його рекомендацій щодо вживання харчових добавок.

Не ігноруйте спорт

Регулярні вправи сприяють не лише збереженню здорового тіла у гарній фізичній формі. На додачу вони зберігають наш мозок активним. Річ у тім, що під час тренувань, він здатний виділяти дофамін — хімічну речовину, яка пов’язана з мотивацією та задоволенням. Завдяки цьому наш організм почуває себе комфортно, що сприяє зменшенню стресу та тривоги, позитивно впливаючи й на пам’ять.

Підтримуйте здорову дієту

Звичайно ж, наше харчування має чималий вплив на мозок. Саме тому важливо акцентувати основну увагу на фруктах, овочах та зернових продуктах. Вони насичені різноманітними поживними речовинами, необхідними для повноцінного функціонування нашого організму. Натомість варто обмежити споживання нездорової їжі: солодких газованих напоїв, оброблених продуктів, фастфуду тощо.

Спробуйте вивчати щось нове

Для покращення пам’яті варто завжди тримати мозок у тонусі. Допомогти в цьому може дозволити будь-яка нова діяльність: вивчення нової мови, розгадування кросвордів, опанування якого нового навику тощо. Запам’ятайте головне правило: чим більше ми використовуємо наш мозок, тим краще він функціонує.

Візьміть на контроль власне здоров’я

Дуже важливо регулярно відвідувати лікаря та перевіряти свій стан. Контроль цього питання дозволить позбутися неочікуваностей. Регулярні візити до лікаря та профілактичні заходи дозволяють підтримувати гостроту розуму, а також стану здоров’я в цілому.