Як позбутися від зайвого холестерину: найпростіший спосіб

Насправді холестерин сам по собі не є шкідливим речовиною – він вкрай необхідний для живлення і здорового функціонування клітин.

Однак його надлишок в організмі може спровокувати небезпечні наслідки, оскільки артерії починають забиватися жировими бляшками, що погіршують кровообіг. В результаті серце та інші органи не отримують достатньо кисню та інших поживних речовин.

Як пояснили фахівці з Heart UK, згодом жирові відкладення холестерину на стінках судин можуть затвердіти, через що останні стають жорсткими і вузькими. Оскільки в цьому випадку серце починає працювати активніше, щоб продовжувати качати кров і доставляти її в потрібній кількості до всіх органів, виникають серцево-судинні захворювання.

Щоб уникнути небезпечних наслідків, медики рекомендують почати з змін в раціоні харчування. В першу чергу варто відмовитися від червоного м’яса, масла, молочних продуктів, а також випічки, оскільки всі вони багаті «шкідливими» жирами.

З іншого боку, необхідно збільшити кількість споживаних ненасичених жирів. До них відносяться рослинні масла, авокадо, насіння і горіхи. Крім того, варто звернути увагу на жирну рибу з-за високого вмісту в ній корисних омега-3 кислот. Лікарі радять їсти її не менше двох разів на тиждень, при цьому віддавати перевагу варто скумбрії, лососеві, сардина, форелі і оселедця.