Вітаміни на осінь: що варто вживати

Осінь – період загострення хронічних захворювань та збільшення захворюваності на гострі вірусні інфекції. Це повʼязано зі зниженням реактивності імунітету та дефіцитом вітамінів. Задля профілактики захворювань, підвищення загальної опірності організму чи поліпшення осінньої нудьги можна вживати біологічні добавки, наприклад Колаген чи Омега-3. Image

Цинк та колаген

Цинк – важливий елемент в організмі людини. Він має значну біологічну роль:

 1. структурний компонент понад 300 ферментів;
 2. участь у синтезі та відновленні ДНК;
 3. підтримка нормальних властивостей мембран клітин;
 4. метаболізм кісткової тканини;
 5. проведення нервових імпульсів;
 6. регуляція імунних реакцій;
 7. ліпотропна і гепатопротекторна дія;
 8. участь в метаболізмі та дії гормонів.

 

Джерело в харчуванні: бобові, кунжут, арахіс, висівки. Також високий вміст в яєчному жовтку, печінці, м’ясі (10-30 мг на 100 г продукту). Додатковий прийом Zn восени необхідний для покращення імунної опірності. Це неспецифічна профілактика застуди та грипу. Колаген останнім часом набирає популярності в індустрії краси та в медицині. Як добавку його використовують для покращення стану шкіри, відновлення хрящової тканини суглобів та сповільнення розвитку остеоартриту. Сьогодні ведуться масштабні дослідження колагену і розробляються кишковостійкі молекули, що значно збільшує біодоступність засобів і, відповідно, їх ефективність.

Омега-3-6-9: для відновлення ліпідного обміну

Це ненасичені жирні кислоти (ЖК), що необхідні для нормального функціонування організму. Вони надходять в організм лише з їжею. Впливають на стан шкіри, мʼязів, суглобів та роботу імунної, гормональної, серцево-судинної, нервової систем. Омега-3 – група ЖК, що включає альфа-ліноленову, ейкозапентаєнову і докозагексаєнову кислоти. Основне джерело:

 1. лосось;
 2. оселедець;
 3. тунець.

 

Окрім риби, багато в рослинних оліях:

 1. рапсова;
 2. оливкова;
 3. гарбузова;
 4. льняна.

 

Омега-6 – лінолева та арахідонова поліненасичені ЖК. Вони підтримують нормальну структуру клітин. Їх багато міститься в горіхах та рослинних оліях. Омега-9 – олеїнова та стеаринова ЖК. Забезпечують підтримку нормального рівня холестерину, що покращує стан серцево-судинної системи та активність імунітету. Найбільше цих кислот в оливковій олії, насінні, горіхах, морській рибі та авокадо.

Stacked from 12 images

Магній і вітамін В6

Краще приймати разом для нормалізації роботи нервової та серцево-судинної систем. Основні показання:

 1. підвищена збудливість, дратівливість, тривожність, минуща слабкість, незначні порушення сну;
 2. м’язові судоми, відчуття поколювання.

 

Окрім прийому таблетованих форм, варто збільшити кількість рослинної їжі та мʼяса у своєму раціоні. Таким чином можна скорегувати дефіцити не лише магнію чи В6, а й інших вітамінів та мінералів.