Ультразвукове чищення обличчя

Пілінг, ліфтинг, мікромасаж та глибоке очищення шкіри можна зробити в домашніх умовах. Безперечно, косметолог із профільною освітою краще знає, як доглядати за певним типом шкіри. Але домашній догляд необхідний для профілактики проблем між професійними процедурами в салоні.

Завдяки появі побутових косметологічних приладів, кожен може зробити ультразвукове чищення шкіри вдома. Дізнайтесь, що потрібно для УЗ-чистки та як її зробити власноруч.

Як провести ультразвукове чищення обличчя?

Потрібен професійний ультразвуковий скрабер та набір засобів для УЗ-чистки. Процедура розпочинається зі зняття макіяжу, тонізації та підготовки до глибокого очищення. На перших етапах знадобляться звичні косметичні засоби, якими ви користуєтесь щодня. Макіяж можна зняти гідрофільним маслом, міцелярною водою або молочком. Обережно протерти обличчя тоніком та підготувати шкіру до чистки.

У наступних кроках косметологи використовують:

 • гель холодного гідрування для того, щоб розкрити пори, розпушити їх вміст та пом’якшити ороговілі клітини;

 • гель, що поліпшує контакт насадки скраберу зі шкірою;

 • розчин хлоргексидину або інший антисептик;

 • детокс-маску, яка звужує пори, зменшує почервоніння та заспокоює шкіру.

Холодне гідрування — це новий ефективний засіб, що замінив салонний вапоризатор та домашні ванночки для розпарювання шкіри. Без нього УЗ-чистка обличчя видалить лише поверхневий бруд. Після нанесення гелю холодного гідрування потрібно вкрити обличчя плівкою. Під час чистки її поступово відкривають, починаючи з лоба та опускаючись до підборіддя.

Щоб шкіра не пересихала під час чистки, її протирають спеціальним контактним гелем після кожного руху скрабером. Або використовують термальну воду чи лосьйони для апаратних процедур із радіочастотним обладнанням. Вони важливі, тому що УЗ-чистка обличчя має проходити в рідкому середовищі. У домашніх умовах можна користуватися тоніком або зволожувальним гелем на основі гіалуронової кислоти. Ці засоби заспокоять шкіру після контакту з металевою насадкою ультразвукового скрабера.

Після чищення ультразвуком розчином хлоргексидину видаляють бактерії та пил, які могли потрапити в розкриті пори. Його можна замінити антисептичними засобами, призначеними для дезінфекції шкіри.

Коли процедура ультразвукового чищення обличчя завершена, наносять спеціальну маску для звуження пор або альгінатну. У домашніх умовах її можна замінити на маску для свого типу шкіри. У її складі мають бути бактерицидні, живлючі, антиоксидантні та зволожувальні компоненти.

Як відбувається чищення обличчя?

У домашніх умовах чищення обличчя ультразвуком проводиться так само як і в салонах. Процедура триватиме приблизно 1 годину. Після демакіяжу та тонізування потрібно не менше 15 хвилин на кожен етап:

 1. Розширення пор.

 2. Безпосередньо чистку.

 3. Маску.

Скорочувати час одного етапу до 5–10 хвилин потрібно, якщо у вас нормальний або сухий тип шкіри. І навпаки, подовжити розширення пор до 20 хвилин варто, якщо шкіра жирна або комбінована.

Залежно від функціонала апарат може бути призначений для очищення, пілінгу та ліфтингу. Щоб досягнути бажаного ефекту, потрібно правильно тримати насадку скраберу, яка зовні нагадує невеличкий скребок або лопатку.

Її розміщують під гострим кутом, коли чистять пори. Або притуляють тильною стороною до шкіри, щоб зробити її більш пружною. Щоб дізнатися, як правильно розташовувати лопатку відносно обличчя, прочитайте інструкцію до приладу та продезінфікуйте його поверхню.

Порядок дій на етапі чищення обличчя ультразвуковим скрабером:

 1. Розкрийте невелику ділянку шкіри, знявши плівку.

 2. Пересувайте ультразвуковий скрабер масажними лініями.

 3. Тримайте насадку апарата під кутом 45° відносно шкіри.

 4. Рухайтесь за однією лінією 3–5 разів, не сильно натискаючи на шкіру.

 5. Протирайте обличчя ватним диском, змоченим термальною водою або контактним гелем, після кожного руху скрабером.

Приділяйте більше часу проблемним ділянкам. Плавно проводьте лопатку по декілька разів у T-зоні, де найбільше забитих пор. Рухайтесь знизу-догори, коли обробляєте лоб, міжбрів’я та підборіддя. Очищуйте крила носа та вилиці горизонтальними рухами, пересуваючи скрабер від носа до вух.

Уважно розгляньте обличчя, коли завершите чистку ультразвуком. Навряд чи побачите залишки себума без збільшувальної лампи-лупи, через яку косметологи оцінюють стан шкіри. Якщо все ж таки знайшли проблемні ділянки, скористайтесь спеціальною ложкою уно. Її можна купити окремо або в комплекті з іншими інструментами для механічної чистки обличчя.

Перед застосуванням продезінфікуйте її робочу поверхню. Піднесіть до проблемної ділянки з великими сальними пробками та надавіть ложкою на шкіру. Завершіть додаткову механічну чистку так само як і ультразвукове чищення шкіри обличчя. На передостанньому етапі — антисептична обробка, на фінішному — закриття пор за допомогою масок.

Як виглядає обличчя відразу після чищення?

Обличчя матиме свіжий вигляд, шкіра стане матовою, рівною та м’якою. Якщо після скраберу була механічна чистка або його лопаткою надто сильно натискали на шкіру, може з’явитися почервоніння. Регулярна ультразвукова чистка обличчя:

 • оновлює шкіру та відлущує ороговілі клітини;

 • покращує кровообіг і обмін речовин;

 • стимулює утворення колагену та еластину;

 • видаляє комедони.

Рекомендують чистку ультразвуковим скрабером при закупорених порах, тьмяному кольорі та жирному блиску на обличчі. Ним протипоказано користуватися за наявності гострої стадії вугрового висипу, вагітності, серцево-судинних захворювань, невритах та інших хвороб, під час яких заборонений радіочастотний вплив.

УЗ-скрабер безболісно та надовго очищує шкіру. Наступну процедуру можна провести через 1–2 місяці. Для профілактики чистку роблять частіше, якщо шкіра жирна, комбінована або схильна до запальних процесів.