Транспортування хворого: правила перевезення

principy_medicinskoj_transportirovki_bolnykh_i_pos

Деякі недуги закінчуються для людини частковою або й повною нерухомістю, яка може залишитись на все життя. Хворому важко змиритись з цим, тому так важливо, щоб його завжди підтримували близькі йому люди. Хоча й родичам не легше, адже вони доглядатимуть за важкохворим, возитимуть його на додаткові обстеження та реабілітацію.

Транспортування хворого – це завжди важкий процес, здійснювати який самостійно не варто, адже непрофесійні дії можуть сильно зашкодити ослабленому організму. Правильно перевезти пацієнта готові висококваліфіковані спеціалісти, використовуючи спеціальний транспорт та обладнання.

Як створити безпечні умови перевезення?

Для початку варто підготувати хворого до майбутнього транспортування. Родичі повинні не лише морально підтримати його, а й одягнути по погоді, забезпечити гігієну, зібрати необхідні для поїздки документи. Якщо людина може адекватно сприймати інформацію, потрібно переконати її, що таке транспортування не заподіє їй болю та іншої шкоди. Це дуже важливо, адже тривога та страх можуть значно погіршити самопочуття пацієнта.

Лікарі, які приїдуть на виїзд, оглянуть людину, а при необхідності стабілізують її стан. Перед перевезенням медики можуть зробити ін’єкції, перев’язки та інші лікувальні процедури. Досвідчені професіонали допоможуть акуратно занести хворого до салону машини та правильно його розмістити на носилках, дотримуючись всіх правил.

Щоб створити відповідні умови для безпечного транспортування, слід враховувати:

  • Відстань, на яку планується перевезення (адже може знадобитись поїздка за кордон, де в спеціалізованій клініці хворому нададуть якісне лікування);
  • Діагноз та важкість стану пацієнта (тяжкохворі потребують постійного моніторингу основних функцій організму та проведення різних медичних маніпуляцій);
  • Необхідність професійного супроводу (для людей з важкими недугами підбирають спеціалізовану лікарську бригаду, яка в ідеалі знає особливості даного захворювання та зможе надати медичну допомогу в критичну хвилину).

Специфічне обладнання реанімобіля

Варто зазначити, що для медичного транспортування звичайний автомобіль не підійде. Для цього використовують реанімобіль, який укомплектований діагностуючою, моніторинговою та реанімаційною технікою. Без таких приладів просто неможливо обійтись, бо з їх допомогою лікарі будуть постійно контролювати роботу життєво важливих органів, проводити різні медичні маніпуляції, аж до реанімації.

Дуже важливо, щоб медичне перевезення не викликало ускладнень, тому медики докладають максимум зусиль, щоб транспортувати хворого на високому рівні.

Щоб отримати додаткову інформацію, заходьте на http://www.aybolit.ua