Що вам потрібно знати про відбілювання зубів

З віком зуби втрачають свою білизну. Це природний процес, посилений споживанням продуктів із барвниками, курінням, різними захворюваннями. Але не варто зневірятися. Сучасній стоматології під силу відновити природний колір зубної емалі та повернути блискучу посмішку. Йдеться про відбілювання. Процедура передбачає очищення щільних тканин зубів від пігментних утворень. В результаті емаль освітлюється на декілька тонів.

Ми підготували кілька найпоширеніших питань про косметичне відбілювання зубів.

Чи можна зробити якісне відбілювання у домашніх умовах?

Для людей, що не довіряють стоматологічним клінікам, є народні методи відновлення блискучої посмішки. Це може бути активоване вугілля (потерти), звичайна харчова сода (потерти) або скоринка лимона (пожувати). Якщо результат змушує себе чекати, то в найближчій аптеці можна купити пасти, що відбілюють, і гелі. При регулярному використанні освітлення емалі на 4-6 тонів гарантовано. Але коли ви взяли паузу чи скасували процедури – ефект зникає. Є ще спосіб домашнього відбілювання зубів. Це капи із системою самостійного споживання (під наглядом лікаря) та стандартного застосування. Капи носять від 10-15 хвилин на день до кількох годин.

Зрозуміло, косметичне відбілювання зубів вдома значно дешевше, ніж послуги фахівця, але значної результативності на тривалий час вони не дають. Дається взнаки брак досвіду і необхідних медичних знань, тому важливо не пошкодити м’які тканини зубів.

Професійне відбілювання зубів у Києві: які найсучасніші методи найбільш популярні?

Хімічне відбілювання проводитися з гелем на основі перекису водню. Метод працює, але для використання потрібні максимально здорові зуби. Без пошкоджень, протезів, тріщин та вінірів. І склад гелю руйнівно впливає на емаль.

Ендовідбілювання роблять при дуже помітному погіршенні кольору зубів. Видаляється стара пломба, проводиться зачистка каналів зуба. Порожнину заповнюють гелієм, що відбілює до потрібного відтінку. Наприкінці лікар ставить нову пломбу.

Фотовідбілювання роблять також за допомогою гелю на основі перекису водню. Суміш наносять на зуби та обробляють спеціальною лампою близько чверті години. Освітлення помітне вже на першому сеансі.

Лазерне відбілювання аналогічне фотовідбілюванню за принципом роботи. На оброблені гелем зуби спрямовується лазерний промінь, що проникає глибоко у тканини. Процедура значно покращує колір покриття зубів.

Слід пам’ятати, що всі сеанси проводить кваліфікований спеціаліст за наявності спеціального обладнання та матеріалів. Грамотне чищення зубів на початку та нанесення фтор-лаку для закріплення ефекту в кінці маніпуляцій зміцнить емаль і зробить сеанс максимально продуктивним. За одне відвідування можна досягти освітлення на 5-8 тонів, причому дбайливо та безпечно.

Чи є протипоказання до відбілювання зубів в стоматології?

Іноді фахівці не рекомендують проводити такі процедури або відкласти їх до усунення причин занепокоєння. Наприклад, карієс (лікувати), мікротріщини емалі (відмовитися), брекети (почекати), алергія (замінити на чищення), вагітність (відкласти). Якщо все з переліченого до вас не має відношення, можна сміливо записуватися на професійне відбілювання зубів у Києві.

Що робити, щоб ефект відбілювання зберігся надовго?

Правильніше сказати, чого не можна робити. У перші кілька днів не рекомендується споживати продукти з барвниками (соки, кава, шоколад), палити,   користуватися зубними пастами з відбілюючими компонентами. Дуже важливо дотримуватися рекомендацій лікаря.