Ранні ознаки розсіяного склерозу, які не можна ігнорувати

Розсіяний склероз (РС) – це хронічне запальне захворювання центральної нервової системи, яке характеризується руйнуванням мієлінової оболонки нервових волокон. Ця хвороба може призвести до різноманітних симптомів, в залежності від того, які ділянки мозку або спинного мозку постраждали. Важливо вчасно розпізнати ранні ознаки РС, щоб якнайшвидше почати лікування та запобігти прогресуванню хвороби.

1. Втома

Втома – одна з найпоширеніших ознак РС, вона вражає близько 80% пацієнтів. Втома при РС може бути настільки інтенсивною, що суттєво впливає на повсякденне життя та здатність працювати.

2. Проблеми з балансом та координацією

Збої в роботі нервової системи можуть призводити до проблем з балансом та координацією рухів. Це може проявлятися як нетвердість ходи, погіршення координації рук, а також тремор.

3. Зміни в зорі

Розсіяний склероз може впливати на зір, викликаючи подвійне бачення, розмитість зображення або втрату зору на одне око.

4. Парестезії

Парестезії – це відчуття поколювання, оніміння або “гусиної шкіри”, яке може відчуватися в різних частинах тіла.

5. М’язова слабкість

М’язова слабкість часто вражає кінцівки, і це може стати помітним при підйомі предметів, ходьбі або інших повсякденних діях.

6. Зміни в пам’яті та концентрації

Пацієнти з РС можуть помічати труднощі з пам’яттю, увагою та концентрацією.

7. Нестійкість настрою та депресія

Захворювання може впливати на психоемоційний стан людини, призводячи до змін в настрої, тривожності та депресії.

Заключення

Якщо ви помітили у себе або своїх близьких будь-які з цих симптомів, не ігноруйте їх та зверніться до лікаря. Раннє виявлення та лікування РС може допомогти уповільнити прогресування хвороби та покращити якість життя пацієнтів.