П’ять речей, які не можна робити при отруєнні

Отруєння – це серйозний стан, який може виникнути в результаті вживання забрудненої їжі, ліків, отруйних речовин або інших токсичних матеріалів. Важливо відразу ж звернутися по медичну допомогу, але також важливо знати, що робити не можна, щоб не погіршити стан.

Ось п’ять дій, яких слід уникати при отруєнні:

1. Не викликайте блювоту

Колись вважалося, що викликання блювоти може допомогти вивести токсини з організму. Однак зараз лікарі не рекомендують це робити, оскільки це може спричинити більше шкоди, наприклад, попадання блювотних мас у дихальні шляхи або пошкодження стравоходу.

2. Не пийте молоко або воду

Хоча може здатися, що питво допоможе “змити” отруту, це не завжди правда. Деякі речовини можуть реагувати з водою або молоком, що призведе до погіршення стану. Краще зачекати на прибуття медичної допомоги.

3. Не приймайте антідот на власний розсуд

Існують різні антідоти для різних типів отруєнь, і прийом невірного антідоту може виявитися небезпечним. Тільки лікар може визначити, який антідот потрібен у конкретному випадку.

4. Не ігноруйте симптоми

Отруєння може проявлятися різними способами: блювота, діарея, запаморочення, задишка та інші симптоми. Не ігноруйте ці сигнали тіла і негайно звертайтеся по медичну допомогу.

5. Не вагайтеся викликати швидку

При отруєнні кожна хвилина може бути на рахунку. Не вагайтеся викликати швидку допомогу, навіть якщо ви не впевнені у серйозності стану. Краще перестрахуватися, ніж втратити час, який може врятувати життя.

Отруєння – це завжди надзвичайна ситуація, і правильні дії можуть врятувати життя. Пам’ятайте про ці п’ять пунктів і дійте обережно, чекаючи на прибуття медичних працівників.