Обираємо розчин для лінз: який надійніше та м’якше очищує?

Догляд за контактними лінзами складається із декількох етапів: промивання, дезінфекція та ферментна обробка. До цього також додається промивання та наповнення контейнера. Раніше для повноцінного очищення доводилось купувати 2-3 різних засоби. Сьогодні існують універсальні розчини для догляду за лінзами (https://kievlinza.ua/catalog/rastvory-dlya-linz/), що одночасно виконують декілька функцій. 

Що таке універсальний розчин?

Це засіб для очищення лінз та контейнера, де вони зберігаються. Універсальні розчини виконують такі функції:

  • Очищують поверхню пластинки від пилу, бруду, дрібних ворсинок;
  • Дезінфікують матеріал, видаляючи бактерії та спори грибків;
  • Розщеплюють білкові, ліпідні та ферментні плівки;
  • Зволожують та пом’якшують матеріал. 

Важливо, що універсальні засоби можна використовувати для промивання та наповнення контейнера. Для цього не доведеться купувати водно-сольовий розчин. За 6-8 годин перебування в універсальному розчині, лінза повністю дезінфікується та зволожується. Зранку користувач дістане стерильні та м’які пластинки, які делікатно ляжуть на рогівку. 

Універсальні засоби очищення ефективні для усіх видів м’яких лінз: гідрогелевих та силікон-гідрогелевих. Офтальмологи радять їх використовувати для догляду за оптикою частої заміни: на 14 та 30 днів. Адже за цей період на поверхні пластинок не встигає накопичитись небезпечна кількість ліпідних та білкових забруднень. Оптика квартальної заміни потребує дещо серйознішого догляду, а саме дезінфекції пероксидною системою.

Якими бувають універсальні розчини?

Как удалить зуб мудрости?

Усі доглядові засоби призначені для очищення оптики від різних видів забруднень, проте вони дещо відрізняються між собою. Є декілька видів:

  • Класичні;
  • Зволожуючі;
  • Для чутливих очей.

Класичними вважаються універсальні розчини зі стандартним набором компонентів. Наприклад, Solente Rossini — ефективний та доступний засіб, що підійде більшості користувачів. Зволожуючі моделі мають у складі гіалуронову кислоту — речовину, яка має здатність притягувати та утримувати величезний об’єм рідини. Засоби з гіалуроновою кислотою допомагають лінзам довше залишатись зволоженими та комфортними. Обирайте Solente Monti або Isola, щоб назавжди забути про пересихання оптики.

Засоби для людей с чутливими очима відрізняються низьким вмістом консервантів та дезінфекторів EDTA. Вони не викликають подразнень та почервонінь. Такі засоби м’яко очищують оптику, зволожують та змащують поверхню, аби знизити тертя по рогівці. Найкращий приклад — Solente Frida, виготовлений в Італії. Шукайте засіб в інтернет-магазині Kievlinza.ua та замовляйте з доставкою по Україні.