Медики назвали найкорисніші пози для сну

Медичні фахівці визначили найкорисніші пози для сну, які сприяють кращому відпочинку та здоров’ю:

  1. Сон на спині: Ця поза дозволяє шиї та хребту залишатися в нейтральному положенні, уникнувши додаткових навантажень. Рекомендована для людей з болями в ногах, колінах, проблемами з артритом, бурситом чи фіброміалгією. Підкладання подушки під коліна може забезпечити додаткову підтримку хребту та зняти навантаження з попереку.
  2. Сон на лівому боці: Позитивно впливає на самопочуття, покращує травлення, роботу мозку, зменшує хропіння та ризик апное. Особливо корисний для людей із проблемами шлунково-кишкового тракту. Негативними аспектами можуть бути біль у плечі та проблеми зі скронево-нижньощелепним суглобом. Рекомендується використовувати подушку, що забезпечує вирівнювання голови та шиї з хребтом, та подушку між ногами для зняття навантаження з хребта.
  3. Сон на животі не рекомендується через навантаження на хребет та можливі болі у спині. Якщо неможливо відмовитися від цієї пози, рекомендується використовувати плоску подушку або спати без неї, не кладучи руки під голову або подушку, щоб уникнути болю в плечах, та покласти подушку під таз для зменшення тиску на цю область​​.