Аналіз крові на білірубін

Печінка виконує безліч біохімічних та фізіологічних процесів, включаючи токсиновиведення, травлення, кровотворення, регулювання обміну речовин, вітамінів і гормонів. Саме тому варто своєчасно піклуватись про печінку, навіть якщо ви не маєте скарг або хронічних захворювань з боку цього органа. Самим простим методом швидкої оцінки стану печінки є аналіз на білірубін. В мережі лабораторій INVIVO цей аналіз швидко виконують на сучасному обладнанні від провідних виробників, що забезпечує виключну точність результатів, ціну та умови можна подивитися за посиланням https://invivo.ua/uk/kiev/service-detail-spravochnik/513/.

Що таке білірубін?

Білірубін – це пігмент, що утворюється під час нормального процесу розщеплення старих еритроцитів в організмі. Одним із ключових етапів його обробки відбувається в печінці. Аналіз на білірубін є надійним методом для визначення функції печінки та діагностики гемолітичної анемії.

Білірубін може бути кон’югованим (прямим), некон’югованим (непрямим) і загальним (сума прямого та непрямого), залежно від долучення до молекули глюкуронової кислоти.

Для чого потрібен аналіз крові на білірубін?

Лікар може призначити аналіз крові на білірубін за наступних станів:

 • Симптоми ураження печінки та\або жовчного міхура: жовтяниця, темна сеча, білий кал, біль у животі.
 • Контроль перебігу вже наявного захворювання печінки (хронічні гепатити, токсичне ураження тощо)
 • Діагностика станів, що супроводжуються руйнуванням еритроцитів – високий рівень білірубіну в крові може бути ознакою стану, який називається гемолітичною анемією. При цьому стані організм руйнує еритроцити швидше, ніж виробляє їх, що може відбуватись при аутоімунних патологіях, генетичних синдромах, гострих токсичних ураженнях тощо.

Як підготуватися до аналізу крові на білірубін

Для дослідження використовується венозна кров.
За 4 години до аналізу необхідно припинити прийом їжі та рідин (крім чистої води без газу).
За 12 годин до дослідження важливо відмовитися від жирної їжі, фізичних навантажень, вживання алкоголю, нікотину та ліків.
Якщо ви не можете скасувати прийом препаратів, повідомте про це співробітнику лабораторного відділення.

Інтерпретація результатів

Важливо зазначити, що результати діагностики не є діагнозом.  Аналіз крові на білірубін – це лише один з показників для оцінки здоров’я печінки. Якщо ваш лікар вважає, що у вас може бути захворювання печінки (гепатити різного походження, цирози тощо), патології утворення еритроцитів або порушення метаболічних процесів для підтвердження діагнозу можуть знадобитись інші лабораторні обстеження:

 • Печінкові проби (АСТ, АЛТ, тимолова проба)
 • Аналіз крові на загальний рівень білка
 • Аналіз сечі
 • Аналізи на визначення антитіл або генетичного матеріалу вірусів гепатитів

Усі ці аналізи можна здати у найближчому відділенні INVIVO.

Але відхилення від вказаних норм можуть вказувати на:

 • запальний процес у печінці
 • зловживання алкоголем або порушенням дієти
 • прийом препаратів, які можуть впливати на результати дослідження: пеніцилін, фенобарбітал, сечогінні препарати та ін.д
 • наявність захворювань крові (прояв гемолітичної або серпоподібно-клітинної анемії, а також реакції на переливання крові)
 • жовчнокам’яну хворобу
 • новоутворення печінки та\або жовчного міхура

На закінчення

Пройдіть діагностику та отримайте результати всіх необхідних досліджень у найкоротші терміни! Дізнатись інформацію про доступні аналізи, акційні пропозиції або знайти найближчий до вас пункт забору можна на сайті invivo.ua. INVIVO. Щодня піклуємось про здоров’я українців!