Генератори. Які бувають і для чого потрібні?

Сьогодні досить важко уявити комфортне життя без наявності електрики. Однак навіть незважаючи на це, все ще виникають ситуації, коли електроенергію відключають. У такому разі на допомогу зможуть прийти генераторні установки.

Генератор – обладнання, яке перетворює оберти двигуна на електричний струм. Подібне обладнання може використовуватися як основне, так і резервне джерело живлення. За рахунок автономної роботи цей агрегат може бути використаний навіть у польових умовах.

Щоб купити генератор в першу чергу необхідно визначитися з призначенням, видом напруги та потужністю. А виходячи з цього, вдасться підібрати необхідний тип палива і відповідний вид самого генератора.

Різновиди генераторів

Сьогодні на ринку представлений великий модельний ряд обладнання. Проте, всі генератори прийнято поділяти на такі види:

 • Бензинові. Даний тип генераторів відрізняється доступною вартістю, але є найдорожчим в експлуатації. Пристрої, що працюють на бензині, мають невелику вагу і компактний корпус. Найчастіше їх використовують як резервне джерело живлення до 8-10 годин на добу. Якщо обладнання розглядається як основне джерело живлення, то бензиновий генератор не стане найкращим варіантом.

 • Дизельний. У плані споживання палива є більш економним. У порівнянні з бензиновим генератором дана станція здатна працювати до 10 годин на одній заправці. Подібне обладнання найчастіше купують для постійного вироблення електроенергії. Наприклад, для будівельних майданчиків, заміських ділянок чи дач. Додатково варто відзначити, що дизельні генератори стійкіші до поломок та більш дороговартісні в плані ремонту, але дають більше шуму в процесі роботи.

 • Газовий. Трапляються досить рідко. Набагато частіше можна побачити пристрої гібридного типу (газ/бензин). При цьому газовий генератор здатний виробляти ідентичну з бензиновим і дизельним паливом енергію. У процесі експлуатації цей тип устаткування обходиться значно дешевше. Однак початкова ціна пристрою є найвищою.
  Зараз також часто використовують газобензинові генератори – до звичайного бензинового генератора підключається балон із газом. Також існують двопаливні (газ/бензин) генератори, конструктивно оснащені газовою установкою заводом-виробником.

Найбільш поширеними на сьогоднішній день є дизельні та бензинові електрогенератори.

Навіщо може знадобитися генератор?

 • Електрогенератор має широку сферу застосування. Серед найпоширеніших варто виділити:

 • Будівельний майданчик. Будівництво – об’єкт, де перепади напруги не є рідкістю або взагалі відсутнє електроживлення (ремонт та будівництво доріг). Тому, щоб не зупиняти робочий процес, встановлюють генератор.

 • Приватні будинки, дачі, невеликі поселення. У заміських будинках чи дачі устаткування може встановлюватися, як у відкритому повітрі, і у приміщенні.

 • Виробництво. На заводах відсутність електроенергії може призвести до втрати грошей. Тому там встановлюються генератори, які зможуть у разі виникнення аварійних ситуацій стати резервним джерелом.

 • Офіси та держустанови. Генератор забезпечить безперебійну роботу комп’ютерної техніки і навіть у разі виникнення аварійних ситуацій, офіс продовжить свою роботу.

 • Лабораторії та лікарні. Вимкнення електрики в лікарні загрожує втратою здоров’я і навіть життя. Тож у медичних закладах дбають про створення резервного джерела живлення.

У світі існує ще безліч сфер, де активно застосовують даний вид техніки. Це пов’язано з тим, що технології рухаються вперед, а ціна стає доступнішою.

Як вибрати генератор під себе?

Для того, щоб вибрати та купити генератор для певних цілей важливо врахувати низку факторів. А саме:

 • Потужність генератора, основний та перший параметр, з якого починається вибір генератора.

 • Кількість та тип обладнання, яке працюватиме від генератора, від того яке саме обладнання. Важливо визначитися для чого буде використано дану техніку.

 • Класичний генератор чи інверторний

 • Тип палива. Якщо потрібна велика потужність, то купують обладнання на дизелі.

 • Трифазний або однофазний тип підключення

Де можна придбати генератор?

Виробники представляють великий модельний ряд генераторів. Це можна зробити у спеціалізованому магазині або звертаючись за допомогою до офіційного дилера.

Якщо ви вирішили купити новий генератор, радимо звернутися за допомогою до професіоналів. Співробітники компанії «ТД Укрсервіс» допоможуть з вибором та нададуть офіційну гарантію від виробника.

Докладніше: e-ukrservice.com/generatory/

Share via