Які інструменти потрібні для будівництва будинку?

Спорудження будинку завжди є відповідальною справою. Це міцні стіни й перекриття, надійний дах, стильне оздоблення. Реалізувати проєкт неможливо без якісних матеріалів, робота з якими повинна проводитись надійними, правильними інструментами. Під час їх вибору слід керуватися порадами фахівців.

Основні інструменти для дому

Під час будівництва використовуються різні інструменти, кожен з яких має своє призначення.

На початковому етапі необхідне обладнання для роботи з бетоном, і тут багатьом згадується звичайний змішувач.

При будівництві та ремонті, якщо необхідно акуратно вилучити частину конструкції заданого розміру, використовується штроборіз. Потрібні також спеціальні степлери, зварювальне обладнання, дрилі, шурупокрути, викрутки.

Ручні інструменти та електроінструменти

Під час будівельних та ремонтних робіт обов’язковим є ручний будівельний інструмент для виконання робіт на ділянках, куди неможливо дістатися технікою. Він є надійним та безпечним в експлуатації. Серед моделей цієї категорії:

 • молотки;
 • ножівки/пилки;
 • стамески;
 • викрутки;
 • ключі для закручування/викручування гайок;
 • плоскогубці/круглогубці/кусачки;
 • ломи;
 • цвяходери;
 • ножиці для металу.

Перелік поповнюється під час виконання будівельних або ремонтних робіт залежно від їхніх особливостей чи специфіки.

Якісне та швидке будівництво важко уявити без обладнання, працювати яким можна з допомогою джерела живлення. Це зазвичай ручний інструмент з пластиковим корпусом, в середині якого розміщений електродвигун. Працівники користуються такими пристроями, як:

 • перфоратор;
 • викрутка електричного типу;
 • фрезер;
 • електропилка.

Для безпечного і надійного користування ними потрібне допоміжне обладнання.

Джерело: https://torg-optom.com.ua

Це, наприклад, безперебійне джерело живлення, зарядний пристрій для акумуляторів, перетворювач напруги.

Будівельні інструменти

Ручні та електричні інструменти входять до категорії будівельних. Частина з них уже нам відома. В цій категорії фахівці вважають необхідними пристрої для додаткового обробітку матеріалів. Потреба завжди існує в таких, як:

 • лещата/струбцини;
 • паяльні лампи;
 • напилки/рашпілі;
 • ножиці та ножі;
 • кусачки;
 • вимірювально-розмічальні пристрої.

 

Джерело: https://torg-optom.com.ua
Джерело: https://torg-optom.com.ua

В переліку є також лезо сегментоване. Його використовують у комплекті зі спеціальним ножем. Інструмент більше потрібний під час оздоблювальних робіт і допомагає швидко впоратись з такими матеріалами як шкіра, шпалери, тканина. Лезо має високий рівень гостроти, і робота з ним стає ефективною і точною.

Без використання надійних, перевірених інструментів та пристроїв будівництво або ремонт просуватиметься значно повільніше.

Вибір та покупка інструментів

Ефективність будівельних та ремонтних робіт залежить від якості взятих для цього інструментів. Вони повинні бути виконані з міцних, високоякісних матеріалів, придатних для постійного застосування.

Використання електроінструментів або обладнання буде ефективнішим, якщо при цьому споживається мінімум електроенергії. Варто також звернути увагу на інші характеристики товару.

Критерії вибору інструментів для різних робіт

При виборі звертаємо увагу на характеристики, але тут замало позначень стійкості до навантажень та меж довговічності. Рекомендується вибирати інструмент за кількома критеріями.

 1. Спосіб живлення. Інструмент може бути акумуляторним або потребувати підключення до електромережі.
 2. Призначення. Переглядаючи зварювальне чи будівельне обладнання, верстати, автотовари, варто чітко уявляти, для вирішення яких завдань побутового/ виробничого характеру воно вам потрібне та чи знадобиться найближчим часом.
 3. Комплектація. Звертаємо увагу на перелік інструментів та їхню вартість. Помітимо, що пристрої з базовою комплектацією обійдуться дешевше.
Джерело: https://torg-optom.com.ua
Джерело: https://torg-optom.com.ua

Інструменти для будівництва та ремонту проєктуються та виготовляються з урахуванням завдань, у вирішенні яких вони будуть залучені. Виробники орієнтуються також на можливі експлуатаційні умови. Виходячи з цього, пропонуються окремо побутові й професійні модифікації.

Варто розуміти, що професійна категорія інструментів не означає використання тільки фаховими будівельниками. Ідеться про виготовлення інструментів на професійному рівні, і серед них є модифікації різних бюджетних категорій.

Поради щодо покупки інструментів

Для будівництва чи ремонту непромислового масштабу фахівці радять скласти перелік товарів, необхідних для вирішення конкретних завдань. Найбільш потрібні входять до готового набору, і тут кращим варіантом вважається універсальний. Там є найнеобхідніше для вирішення більшості побутових проблем з будівництвом чи ремонтом.

Як ефективно використовувати інструменти для дому?

Акцент робиться на використанні інструментів за призначенням. Важливо також мати навички для роботи з ними. Наприклад, опанувати користування ручним інструментом можна швидше, ніж, наприклад “болгаркою”.

Ефективність використання залежить від ступеня доглянутості. Металеві інструменти після використання рекомендується витерти насухо й обгорнути побутовою ганчіркою.

Невеликі інструменти краще зберігати в кейсі або дерев’яній, спеціально виготовленій для цього шухлядці.

В електроінструментах і пристроях варто перевіряти справність дротів та з’єднань.

FAQ

Який електроінструмент потрібен для дому?

До переліку входять: шурупокрут, перфоратор, електролобзик, пилки (шабельна, дискова), електричний рубанок.

Для чого потрібен шурупокрут?

З допомогою цього інструмента можна робити отвори, закручувати/викручувати саморізи і шурупи. Потрібний у складанні/демонтажі меблів, прикручуванні плінтусів.

Що заборонено під час роботи з електроінструментом?

Заборонено працювати без засобів індивідуального захисту, на приставних драбинах, під’єднувати електроінструмент напругою до 42 В до електричної мережі загального призначення через автотрансформатор, резистор або потенціометр. Не слід натягувати, перекручувати, перегинати кабель, що живить інструмент, ставити на нього вантаж.