Трубочист у Львові

Одним з цікавих місць у Львові є пам’ятник сажотрусу, який розмістився на комині кафе «Дім легенд», що знаходиться на вулиці Староєврейська. Ініціатором встановлення пам’ятника були власники ресторанного холдингу «Фест», в мережу якого входять такі також цікаві місця, як «Краївка», «П’яна вишня» та інші заклади.

А власне чому ця професія заслужила уваги і звідки вона бере своє коріння?

Офіційним місцем, де вперше була запроваджена професія сажотруса була Данія. Король, який правив в 14 столітті, дав наказ очистити комини свого замку, а після пожежі в Копенгагені, причиною якої були доведенні забиті комини камінів, король офіційно створив підрозділ сажотрусів і професія була признана, як життєво необхідною.

А що сьогодні? Чи актуальна ця професія?

Незважаючи на те, що конструкції та архітектура змінюється, деякі задачі сажотруса змінилися і навіть доповнилися.

Наприклад трубочист у Львові, пропонує наступні послуги:

  • гільзування димоходу
  • чистка комину
  • очистка скла каміну
  • очистка вентиляційних каналів в багатоповерхових будинках

Давайте більш детально розглянем ці роботи.

Гільзування димоходу потрібне в першу чергу для того щоб зменшити накопичення сажі і зменшити кількість чисток. Зараз найбільш популярним методом гільзування є встановлення в димоході алюмінієвого рукава.

Чистка димоходу часто проходить роторним методом, коли гнучка металева або пластикова кругла щітка закріплюється на телескопічній гнучкій трубці і за допомогою дрелі чи широповерту відбувається кругова очистка димоходу. При дуже сильних наростах сажі, можливе також використання металевих куль, які відбивають сажу та інше сміття зі стінок димоходу.

Власники камінів зустрічаються з такою проблемою, як забруднення скла. Звичайно в сучасних камінах використовується самоочисне скло типу Air Wash, але якщо вже так сталось. Що скло брудне можна використати спеціальні хімічны засоби очистки, в тому числі порошки, які при згоранні, забирають з собою і залишки сажі.

Очистка вентиляційних каналів, це важливий момент при утриманні багатоповерхового будинку в безпечному стані, адже забруднення або засмічення каналу може стати причиною смерті людей від угарних газів, що утворюються під час згорання газу, який наразі є одним з найпопулярніших засобів опалення.

Якщо у Вас є потреба в комплексній очистці димоходів чи вентиляційних каналів, Ви завжди можете звернутись до одного з Львівських сажотрусів, які працюють не тільки в місті, але і по області.

EN RU UK