Швидкомонтовані споруди: огляд матеріалів для даху

Завдяки швидкомонтованим спорудам можна швидко збудувати приміщення під виробництво або проведення різних заходів. Саме завдяки монтажу за короткий термін технологію використовують навіть міжнародні бренди, наприклад, Coca-Cola, IKEA тощо.

Однак для безпечного та довготривалого використання тентового ангара його характеристики мусять відповідати умовам експлуатації. Однією з них є матеріал даху. І в цій статті ми розглянемо найпопулярніші варіанти, які є на ринку.

Види матеріалів

Зазвичай для даху швидкомонтованих будівель обирається один із різновидів ПВХ: одношаровий, подвійний з Black Out та надувний. Кожен із них має різні енергоефективність та вартість.

Одношаровий ПВХ — це легкий, але водночас міцний матеріал, який захистить приміщення від дощу та вітру. Він виготовлений із покритого сіткою з поліестерових ниток пластифікованого полівінілхлориду. ПВХ одношаровий він має високу світлопроникність, завдяки чому можна зменшити витрати на денне освітлення.

Іншими особливостями матеріалу є:

  • гнучкість;
  • мінімальний ризик усадки;
  • монтаж за будь-яких погодних умов;

Також для надійного з’єднання листів монтаж даху відбувається під впливом високих температур та з використанням спеціального обладнання.

Подвійний ПВХ + Black Out — це дах із двох шарів ПВХ. Між ними проклеюється Black Out — щільний матеріал із нанесеним шаром британської фольги, яка відбиває сонячне світло та є вогнетривкою. Таке рішення суттєво підвищує теплоізоляцію приміщення, у якому не тільки тепло взимку, а і прохолодно в сонячні літні дні.

Надувний ПВХ так само складається із двох шарів, але наповнених повітрям. Його рівень необхідно підтримувати за допомогою помпи. Енергоефективність цього виду є найвищою, тому його рекомендується використовувати при розташуванні швидкомонтованих споруд у місці с екстремально низькими температурами.

Кут нахилу

Окрім матеріалу важливою характеристикою даху є кут його нахилу. Тут усе просто: обирайте 18–20 градусів, яких буде достатньо для максимального опору вітру та сходження снігу. Завдяки цьому підвищується термін служби тентових ангарів, які можна експлуатувати в будь-яких умовах та для різних завдань. Тому радимо ознайомитися з іншим матеріалом про види та переваги швидкомонтованих споруд для промисловості, які стали економічною та популярною альтернативою капітальному будівництву.