Сендвіч-панелі: особливості виробництва та різновиди

Сендвіч-панелі широко поширені в будівництві. Сьогодні їх активно використовують при зведенні швидкомонтованих конструкцій, які експлуатуються в різних сферах: торговельній, побутовій, господарській. Продаються дані матеріали в готовому до монтажу вигляді, але також можливе виготовлення сендвіч-панелей на замовлення. При цьому клієнт особисто може внести корективи в технічні параметри виробів: вибрати товщину ізоляційного матеріалу і тип лицьового покриття.

Основні характеристики

Сендвіч-панелі являють собою тришарову плиту: між двома оцинкованими сталевими листами розміщується ізоляційний матеріал з високими теплозберігаючими властивостями. В якості наповнювача використовуються 2 типи сировини:

  • мінеральна вата. Один із найпоширеніших матеріалів, для якого характерні високі тепло- і звукоізоляційні властивості, стійкість до займання, нульова корозійна активність;
  • пінополістирол. Один із найсучасніших видів ізоляційної сировини. Серед його основних характеристик: довговічність, герметичність (не пропускає вологу), невелика вага. За рахунок тривалого експлуатаційного ресурсу сприяє збільшенню терміну служби готових сендвіч-панелей.

В якості зовнішніх шарів використовуються листи профільованої сталі, захищеної полімерним покриттям. Зовнішнє нанесення запобігає псуванню заліза під впливом факторів зовнішнього середовища, підвищує декоративні властивості готових конструкцій.

Основні види сендвіч-панелей

Розрізняються дані конструкції згідно з призначенням на 2 основних типи: покрівельні та стінові. Перші відрізняє більш високий профіль листів на лицьовій стороні. За рахунок цієї властивості сталь стає більш стійкою до вітрових навантажень. Високі хвилі мають збільшені ребра жорсткості. Зважаючи на це, готові покрівельні сендвіч-панелі стають витривалішими до механічних і динамічних навантажень.

Для стінових конструкцій використовується сталь з низьким профілем. Вертикально встановлені панелі в меншій мірі схильні до навантажень, тому відпадає необхідність у великих ребрах жорсткості.

Виробляються обидва типи конструкцій різної товщини, яка залежить від параметрів шару утеплювача.

Переваги використання

Серед плюсів, які обумовлюють популярність сендвіч-панелей в будівництві, особливо варто відзначити наступні:

  • збільшення енергоефективності будівель за рахунок забезпечення якісної ізоляції;
  • зручність в роботі. Монтувати панелі можна в будь-яку погоду, в тому числі і взимку, оскільки вони кріпляться без застосування штукатурки і цементного розчину;
  • за рахунок невеликої ваги можливість економити на залученні спецтехніки та додаткового персоналу.

Також сендвіч-панелі володіють хорошими декоративними властивостями, тому не потребують додаткового облицювання. Ця особливість не просто істотно прискорює роботи з будівництва, але і дозволяє економити на оздоблювальних матеріалах. Доступні у великому асортименті кольорів, тому їх зручно обігравати в різному дизайні при спорудженні будівель.