Підбираємо правильно арматуру для фундаменту

При будь-якому капітальному будівництві слід заливати якісний фундамент. Він може бути виконаний з цегли, але сьогодні найчастіше його роблять за допомоги залізобетону. В останньому випадку необхідно не тільки запастися необхідною кількістю бетону, але і передбачити каркас з арматури. Як його правильно вибрати та які види арматури використовуються при заливці фундаменту? Поговоримо про це більш детально.

Види та класифікація арматури

Арматура – це вид металопрокату призначений для підвищення міцності конструкцій. Вона виготовляється у вигляді металевих прутів з гладкими або рифленими поверхнями різного діаметра. Арматура гладкого типу має круглий поперечний переріз без поверхневих зазубрин. Рифлений тип виконаний з виступами у вигляді перерваних спіралей. Така конструкція прутка забезпечує краще зчеплення металу з бетоном. Сталева арматура може бути 8 класів, і це слід враховувати при складанні проєктів та кошторисів на виготовлення фундаменту. В цілому, якщо вам необхідно залити фундамент, варто враховувати такі показники й починати з вибору арматури за:

  • типом фундаменту: стрічковим або плитним;
  • загальною вагою майбутньої будівлі;
  • відомостей про ґрунт;
  • розрахункового навантаження.

Ще одним різновидом арматури, що набирає популярності в останні роки є пластикові стрижні. Але порівняно з металевими вони програють за своїми характеристиками міцності через високу здатність до розтягування.

Арматура для стрічкового фундаменту

Якщо вам потрібно побудувати стрічковий фундамент, то спочатку потрібно визначити ступінь навантаження на всю конструкцію. Адже якщо будується невеликий гараж або одноповерхова будівля чи невелика прибудова, то ступінь навантаження, що буде випробовувати фундамент буде одним. А для капітальної будівлі від двох поверхів і вище, стрічковий фундамент буде відчувати зовсім друге навантаження. В такому випадку кращим рішенням будуть стрижні зі сталевої арматури. Оптимальним діаметром стрижня вважають:

  • Сталеві прути від 10 до 12 мм – для армування фундаменту каркасних споруд та одноповерхових будівель.
  • Від 14 до 16 мм металеві прути для армування фундаменту двох або більше поверхових споруд.
  • Для виготовлення рамок достатньо гладкої арматури, вона досить легко ріжеться та згинається.

Армування плитного фундаменту

Плитний фундамент незамінний при зведенні висотних будівель на нестійких ґрунтах. Для такої основи використовуються плити з монолітного бетону. Обов’язково використовувати тільки сталеву арматуру, бо плитний фундамент розрахований на великі навантаження. Поперечний переріз прутка, в цьому випадку, має бути збільшеним. Види арматури, що найчастіше використовують для плитного фундаменту, це рифлені стрижні діаметром або 16 мм або 14 мм.

Загалом, арматура призначена для посилення каркаса фундаменту. Вона здатна не тільки витримувати великі навантаження, а і стабілізувати споруду при русі Грунту.

Правильно підібрані різновиди арматури, як на основі стрічок, так і плит перекриття, відмінно виконуватиме свої функції.