Чому ванни зі штучного каменю кращі за цілісну породу?

Здавалось би, природні якості натурального каменю не може перевершити жоден штучний матеріал. Насправді сантехніка із цілісної породи існує тільки у вигляді ексклюзивних моделей та ніколи не стане масовою. Ванна із граніту чи мармуру важить понад тонну, що дуже ускладнює доставку та встановлення. А ще вона коштуватиме десятки тисяч доларів. Але з появою технології виготовлення композитних матеріалів сантехніка із натурального каменю стала значно доступнішою.

Під загальною назвою “штучний камінь” приховано десятки композитних матеріалів, що на 70-80% складаються із гранітної, кварцевої чи мармурової крихти. У складі також є смоли, пластифікатори та фарбники. Штучний камінь ще називають литим, адже це рідкий матеріал, який заливають у форму та запікають. Після застигання основу шліфують, щоб зробити поверхню ідеально гладкою. Але композитні матеріали є пористими, тому їх покривають гелькоутом. Цей гель захищає матеріал від вологи, бруду та бактерій.

Чим особлива сантехніка зі штучного каменю?

Ванни із композитних матеріалів у багатьох аспектах перевершують чавунні, акрилові та металеві моделі. Найперше у виборі форм, кольорів та розмірів. Литий камінь є рідкою масою, що застигає у будь-якій формі. Фарбники додають ще на етапі замішування композиту, тому матеріал має однорідний та стійкий до вигорання колір. Якщо ви мрієте про бежеву, сіру чи навіть чорну чашу, шукайте серед моделей зі штучного каменю. Такі ванни є у багатьох салонах сантехніки та інтернет-магазинах.

Чим особливі ванни із литого каменю? 

  • Вони мають відмінну шумоізоляцію, тому тішать користувачів тихим набором води;
  • Завдяки низькій теплопровідності, вода у таких чашах вистигає повільніше, тому можна довше полежати;
  • Вони стійкі до перевертання, адже середня вага окремостоячої моделі складає 100-120 кг. А ще вони витримують навантаження понад 500 кг, тому мають величезний запас міцності;
  • Поверхня, оброблена гелькоутом, є гігієнічною та простою у догляді. Вона не накопичує бруду та бактерій, а мильний наліт легко змивається м’якою губкою;
  • Ванна зі штучного каменю в середньому служить 15-20 років. А якщо на поверхні з’являться дрібні подряпини, чашу можна відшліфувати та ще раз покрити гелькоутом. Вона матиме вигляд, як у день покупки.

Які недоліки має композитна сантехніка?

Варто зауважити, що поверхні композитних матеріалів дещо м’якші, ніж у чавунних чи стальних моделей, що покриті емаллю. Тому у ванні зі штучного мармуру чи кварцу не можна купати великих тварин. Пес чи кіт може залишити подряпини на поверхні, які доведеться шліфувати. По тій же причині, чашу варто мити м’якою губкою та очищуючим засобом без абразивів. Зазвичай для догляду вистачає мильного розчину. Ще одним недоліком називають велику вагу, що ускладнює транспортування та встановлення сантехніки. Тому продумайте заздалегідь, як ви будете заносити чашу у квартиру, якщо вона не поміститься у ліфт.