Як повісити вуличну LED-гірлянду на будинку?

Гірлянда є незамінним атрибутом свята. Мерехтливі вогники найкраще підходять для створення казкової атмосфери не тільки у передріздвяний період, але й протягом усього року. Світлове обладнання підходить не лише для використання всередині будівлі, але й на вулиці. За допомогою гірлянди можна прикрасити будинок, заміський котедж або навіть відкритий балкон квартири. Як це правильно зробити та які бувають види світлових елементів, ми розповімо у цьому матеріалі.

Гірлянди світлодіодні та їх переваги

LED гірлянди — це спеціальні декоративні ланцюжки, які оснащені світлодіодами, що виконують роль джерела світла. Вони здатні випромінювати світло при подачі електричного струму. Такі світлові елементи ідеально підходять для декорування різних просторів: фасадів, дерев, зон відпочинку тощо. Серед основних переваг LED ілюмінації можна виділити:

  • енергоефективність — подібні пристрої витрачають мінімум енергії;
  • довговічність — навіть при активній експлуатації гірлянди забезпечують тривалий період служби (понад 100 тисяч годин);
  • безпеку — вони випромінюють малу кількість тепла, тож ризик перегріву знижується до мінімуму;
  • різноманітність кольорів — зазвичай світлові елементи можуть бути доступними у різних кольорах, а наявність декількох режимів освітлення дозволяє без проблем підібрати найоптимальніший варіант згідно з ситуацією.

Для зовнішнього використання необхідно обирати спеціальне освітлювальне обладнання, яке не боїться вологи, пилу та інших атмосферних впливів. Такі світлові елементи зазвичай мають захист ІР65. Якщо ви плануєте купити вуличні гірлянди, проігнорувавши це правило, ви можете не лише зіпсувати світлові елементи, але й спричинити пожежонебезпечну ситуацію. Тому варто запам’ятати просте правило: для внутрішнього декору будинку варто використовувати звичайні вироби, а для прикрашання ззовні — спеціальні вуличні.

Різновиди світлових елементів

Існують різні варіанти світлодіодних гірлянд. Одним з найпопулярніших варіантів є світлові нитки зі світлодіодами. Лампочки можуть розміщуватись на різних відстанях, а їх форма відрізняється залежно від обраної моделі. Відтінок свічення може бути різноманітним. Цікаво, що такі лампочки працюють як у статичному режимі, так і динамічному. Зазвичай кабель світлових елементів має надійне обплетення з гуми або ПВХ, що забезпечує надійність експлуатації гірлянди.

Не менш цікавий варіант — так званий «світловий дощ». Довгі світлові нитки з безліччю лампочок прикріплюють на спеціальну кабельну шину. Таки нитки можуть бути як однакової довжини, так і різної. Їхня кількість варіюється залежно від моделі, втім зазвичай становить не менше 25 штук. Така гірлянда має ефектний вигляд та підходить для покриття великих площ.

У продажу можна зустріти й сітчасті гірлянди. Своїм зовнішнім виглядом вони нагадують сітку, що має спеціальні лампочки на перетину проводів. Це ідеальне рішення як для вікон, так і фасадів. Подібні гірлянди можуть бути одноколірними та різнокольоровими з декількома режимами світіння.

Існують гірлянди у вигляді гнучкого шнура зі світлодіодами. Вони використовуються для створення декоративних елементів, силуетів тощо. Така конструкція ідеально підійде для декорації вигнутих елементів покрівлі.

Часто використовують і гірлянди з невеликими кульками, в які вбудована LED-матриця. Світлові елементи чудово пасуватимуть дерева, кущам, бесідкам тощо.

Монтаж світлових елементів на даху та фасаді

Попередньо варто створити схематичний малюнок, яким саме чином буде виглядати гірлянда на даху. Вона може прикрашати його краї або підкреслювати якісь окремі елементи. Не менш важливо попередньо перевірити цілісність гірлянди.

Щоб кріпити світлові елементи, слід використовувати спеціальні гачки, які треба розмістити на поверхні на однаковій відстані один від одного. Після цього кріпиться безпосередньо сама гірлянда. Залишається лише підключити її до мережі та перевірити отриманий результат.

Для кріплення гірлянди на фасаді можна використовувати різні способи: звичайні гачки або спеціальні монтажні рейки, прикріплені до даху. Якщо ви плануєте постійно використовувати гірлянду, то кріплення варто робити за допомогою потужного клею. Втім для тимчасового використання підійдуть простіші варіанти, які можна легко демонтувати без жодних слідів.