Стиль фьюжн в інтер’єрі

З англійської слово ф’южн перекладається як злиття і синтез. Стиль фьюжн — об’єднує в собі різні ідеї і, здавалося б, не поєднувані стилі, не втрачаючи при цьому гармонію.

Він став популярний в кінці ХХ століття, коли інформаційна свобода дозволила розширити жанрові рамки буквально у всьому. Дизайнери трактують цей термін, як поєднання різних стилів в одному інтер’єрі. Цей стиль дозволяє поєднувати, здавалося б, не поєднувані предмети інтер’єру: класичну і сучасну меблі, дешеві і дорогі речі, опудало крокодила і ніжний натуральний шовк.

Основне правило стилю ф’южн — це свобода матеріалів і кольору, що неодмінно подобається багатьом замовникам і дизайнерам. При створенні дизайну інтер’єру не існує правил, адже це поєднання різноманітних стилів, і причому, щоразу в нових пропорціях, тому дизайнери зазвичай використовують не більше двох несумісних речей. Цей стиль називають розкутим і з кожним роком він стає все більш популярний. Американські дизайнери називають ф’южн- «глобальним інтер’єром» в будинку, в якому традиції східного колориту з’єднуються з західним. Ф’южн – це політ творчої уяви. Основна особливість цього стилю – поєднання різностильових елементів для створення яскравого неповторного образу. В цьому і проявляється стиль фьюжн – поєднання несумісних предметів. Такий інтер’єр повинен обов’язково мати світлий простір, наявність контрастних фарб і звичайно ж присутність білого кольору, так дизайнером з студії Чадо був спроектований чистий і білосніжний інтер’єр для квартири молодої дівчини, у Ростові-на-Дону. Різностильові елементи – меблі, декор, оздоблення органічно поєднуються в єдине ціле. Цей стиль відображає внутрішній світ господині квартири, підкреслює її спосіб життя і не порушує гармонію її душі. Інтер’єр квартири вийшов легким, повітряним і наповненим життєрадісним почуттям.

Також, часто при оформленні інтер’єру в цьому стилі використовують різні за фактурою шпалери, але поєднувані за кольором. Для стилю ф’южн характерні великі вікна, дерев’яні сходи, округлі форми стелі. Ф’южн – це руйнування всіх стереотипів, в деяких випадках навіть епатаж.

Безсумнівно, цей стиль є одним з найскладніших, тому розробку дизайну інтер’єру в стилі ф’южн потрібно довірити тільки справжньому фахівцеві, адже варто тільки трохи переборщити і вийти повна несмак. Створюйте свій неповторний дизайн!