Секрети ефективного планування простору: як оптимізувати житлові та комерційні приміщення

Уявіть, що ви ввійшли в кімнату, де меблі стоять хаотично, а проходи вузькі. Навряд чи вам буде комфортно в такому приміщенні. Аналогічна ситуація і з комерційними об’єктами. , Правильне планування здатне покращити сприйняття, візуально розширити приміщення та привернути увагу потенційних клієнтів, особливо якщо мова йде про кафе чи магазин.  Тож далі поговоримо про те, яких правил потрібно дотримуватися при плануванні простору та чому краще довірити цю роботу професіоналам.

Секрети ефективного планування інтер’єру

Щоб приміщення було практичним та зручним, потрібно правильно все спланувати. Найкраще довіряти роботу професіоналам, адже досвідчені фахівці студії дизайну чітко розуміють, які нюанси врахувати та як грамотно обставити приміщення.

Якщо ви бажаєте планувати роботи самостійно або подати свою версію бачення дизайну, то слід дотримувати таких правил.

  • Визначтесь з вашими потребами та побажаннями. Це стосується як інтер’єру дому, так і комерційних приміщень. Відштовхуйтеся від того, як ви будете використовувати це приміщення, лише так можна буде обрати меблі та зручно їх розташувати.
  • Враховуйте розміри та форму приміщення. З плануванням житлової кімнати ті ж спальні все досить просто, і то не завжди, адже потрібно врахувати специфіку планування, колони, вікна та двері.
  • Створіть план розташування меблів. Створіть візуалізацію, щоб побачити, як ваші ідеї виглядатимуть на практиці. Таким чином ви зможете уникнути помилок. Довірити візуалізацію проєкту краще досвідченим спеціалістам. Так ви уникнете помилок та зможете виправити помилки ще на етапі планування.
  • Обирайте багатофункціональні меблі. Для прикладу, для вітальні можна придбати диван-трансформер. Так ви зможете використати його як місце для сну чи відпочинку, а також для великої компанії друзів.
  • Подбайте про зонування. Ще на етапі зонування розбийте приміщення на зони, це особливо важливо для комерційних приміщень, наприклад, офісів. До речі, в офісі правильне зонування може підвищити продуктивність працівників.
  • Правильно обирайте кольори. Всім відомо, що світлі відтінки здатні візуально розширити приміщення. Тож краще обрати світлі кольори та доповнити інтер’єр темними відтінками чи яскравими акцентами Якщо ви бажаєте додати більше темних кольорів в інтер’єр, то краще оформити це у вигляді акцентної стіни. Не варто перевантажувати приміщення.

Як бачите, перш ніж почати облаштування потрібно врахувати безліч факторів. В питанні ремонту не варто поспішати. Якщо вам потрібно швидко знайти рішення, то  краще довірити роботу професіоналам. В результаті співпраці з досвідченими дизайнерами ви отримаєте кілька варіантів інтер’єру, який якомога точніше відповідатиме вашим побажання та бюджету. Не варто боятися експериментувати, іноді найкращі рішення можуть бути непередбачуваними та не відповідати початковим планам. Варто шукати альтернативи, лише так можна отримати інтер’єр своєї мрії.