Як в умовах війни успішно релокувати аграрне виробництво

В умовах війни в країні, дуже багато бізнесів стали перед вибором: переїжджати і працювати далі, або ж зачинятися. «Тихою гаванню» для тих, хто обрав перший варіант стала західна частина України. Свою долю випробувань отримала й потужна компанія з виготовлення сільськогосподарської техніки «Egritech», що спеціалізується на виробництві бункерів-перевантажувачів, напівпричепів для перевезення зерна, та зерновозів (більше про техніку тут https://egritech.org/uk/catalog-uk/). Продукція «Egritech» визнана однією з найбільш новаторських та технічно розвинутих серед представлених на ринку України.

З початку повномасштабного російського вторгнення подальша доля заводу була під великим питанням, адже військові дії унеможливлювали нормальну роботу виробничих потужностей. В той час, коли російські війська наблизились до міста Прилуки Чернігівської області, поряд з яким фізично знаходиться виробництво, керівництвом було прийняте термінове рішення: «Всі процеси на підприємстві зупиняються і обладнання для вироблення сільськогосподарської техніки частково перевозиться на західну частину України». Це було непросте рішення, але ставити під ризик існування компанії та робочі місця співробітників керівництво не могло. Не зважаючи на такі ускладнення, український завод з виробництва аграрної техніки «Egritech» успішно запустив усі процеси після переміщення виробничих потужностей у Львівську область. Говорячи мовою цифр, релоковано понад 40% обладнання, саме це дозволило продовжити виготовлення сільськогосподарської техніки.

Після переїзду до Львова і пошуку відповідного приміщення, завод за достатньо короткий проміжок часу знову запустив виробництво. Це забезпечило область новими робочими місцями для місцевих жителів і вимушених переселенців.

Вчасно прийняте рішення про часткову евакуацію заводу допомогло зберегти: виробничі потужності, робочі місця, технології та досвід, напрацьований роками, довіру клієнтів, напрацьовані ринки збуту. На новій локаціїі виробництво «Egritech» вже виготовило великий обсяг продукції.

В країні досі триває війна, але компанія не планує зупинити свою працю, виробничі потужності нарощують темп і вже зовсім скоро планується надолуження загубленого та збільшення потенціалу у виготовленні сільськогосподарської техніки. Це дозволяє українським підприємствам вже відновити свій агротехнічний фонд, який вони могли втратити під час військових дій.