Як працюватимуть банки в період блекаутів: у НБУ пояснили, до чого готуватися

У НБУ розповіли, що буде з банками у випадку відключення електроенергії. 

В Україні готується до можливих блекаутів через обстріли російських окупантів. Зокрема, готуються і фінансові установи. В Національному банку України пояснили, як працюватимуть фінустанови у випадку відключення електроенергії.

Про це розповів голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю журналу Banker. За його словами, зараз українські банки вже тестують та оновлюють свої плани для забезпечення безперервної роботи. Зокрема, в цьому допомагає проєкт “POWER BANKING”, який в Україні запустили ще минулого року (якраз в період атак енергетичної системи з боку окупантів).

“Унікальний проєкт об’єднання зусиль всіх банків системи – POWER BANKING – вже налічує понад 2 300 банківських відділень у 382 населених пунктах, які працюватимуть навіть за тривалого відключення електропостачання. Наразі триває підготовка банківського сектору з урахуванням ймовірності нових терористичних атак на енергетичну інфраструктуру. Банки тестують та оновлюють плани безперервності”, – пояснив Андрій Пишний.

Він також додав, що українці завжди матимуть доступ до банківських послуг у будь-якому випадку. При цьому через ймовірні блекаути немає ризику для коштів громадян: гроші на банківських рахунках будуть збережені.

Проте варто нагадати, що експерти на випадок блекаутів радять все ж мати певний запас готівки. Це потрібно на випадок, якщо в разі відключення світла, в магазині не буде генератора або не працюватимуть касові апарати: таким чином можна буде завжди мати можливість придбати щось необхідне.