Як монетизацію субсидій перетворити в джерело доходу: в Кабміні дали підказку

У Кабміні розповіли, як перетворити монетизація субсидій в джерело невеликого, але стабільного доходу.

Про це повідомили на офіційному Telegram-каналі Мінсоцполітики України.

За словами заступника міністра соціальної політики Віталія Музиченка, «монетизація субсидій — це механізм, який дає людям можливість заощаджувати».

При цьому Музиченко нагадав, що з травня 2021 року субсидії виплачуються українцям виключно в грошовій формі. В результаті заощаджені кошти громадяни можуть витрачати на будь-які свої потреби.

На думку Музиченка, повний перехід на монетизовані субсидії зробив систему більш ефективною. Вона стимулює громадян до раціонального використання енергоресурсів.

«Якщо раніше у нас було багато міфів про те, що потрібно випалювати газ, електрику, використовувати воду, тому що не дадуть субсидію, то сьогодні субсидія надається виключно на уніфіковані соціальні норми«, — пояснив Музиченко.

Завдяки цьому, якщо одержувач субсидії витрачає менше енергії, то заощадженні гроші він може витратити на щось інше, або просто відкласти.

Згодом, при грамотному підході, ці гроші можна витратити, наприклад, на заміну деяких елементів систем опалення на більш енергоефективні та почати заощаджувати ще більше.

Також Музиченко нагадав, що субсидія в монетизованому вигляді перераховується людині в місяці, за який потрібно заплатити житлово-комунальні послуги.

EN RU UK