Влада візьметься за тіньові зарплати українців: як боротимуться

Українська влада вирішила активно боротися з тіньовим працевлаштуванням в Україні. Зокрема з зарплатами в конвертах і оформленням штатних співробітників як «ФОПів».

Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пишуть «Факти».

За його словами існує кілька причин популярності тіньових зарплат: вплив радянського Трудового кодексу, який не дозволяє регулювати трудові відносини так, як потрібно і співробітнику, і роботодавцю; наслідки війни, яка «генерує кеш».

«Зарплати в конвертах є серйозною проблемою. Вважаю, що на шляху детінізації це — найсерйозніша проблема … Податкова амністія — один з кроків, спрямованих на виведення зарплат з тіні, але не єдиний … Перевірки. Податківці разом з інспекцією з питань праці вже виходять на перевірки «, — попередив Гетманцев.

А ось ситуація, коли співробітників змушують оформлювати «ФОП», вирішується законодавчо, впевнений депутат. За його словами, це — пряме ухилення від оподаткування.

Податкова вже почала масові перевірки українських роботодавців. При цьому в ДПС попередили, що мають право прийти на будь-яке підприємство. Під час візиту податківці можуть не тільки перевіряти документи, а й ходити по підприємству, оглядати приміщення, спілкуватися з працівниками.

Компанію штрафуватимуть якщо серед співробітників є офіційно неоформлені, якщо замість трудового договору використовують цивільно-правовий, змушують оформлювати «ФОПи».

При наявності таких порушень штраф складе 60 тис. нрн. За другий раз — 180 тис. грн.

EN RU UK