Укргідроенерго потрібно ще пів року на відновлення потужностей після ракетних ударів рф

ПрАТ “Укргідроенерго” планує відновити близько 1 тисячі МВт пошкоджених внаслідок російських обстрілів потужностей гідрогенерації протягом наступних пів року. Про це гендиректор компанії Ігор Сирота заявив в ефірі телемарафону.

“Було понад 50 ракетних ударів по наших об’єктах, і ми втратили близько 2,5 тис. МВт. На сьогодні 1,5 тис. МВт ми відновили, ще 1 тис. МВт у стадії відновлення. Думаю, що протягом пів року ми відновимося”, – розповів Сирота.

За його словами, “Укргідроенерго” внаслідок російських ракетних атак не змогло виробити близько 2 млрд кВт-год електроенергії на рік і втратило близько 8 млрд грн.

Сирота додав, що наразі “Укргідроенерго” в умовах дефіциту електроенергії в енергосистемі виробляє 40 млн кВт-год на добу, що становить 15-20% у структурі енергобалансу країни й практично відповідає рівню паводкового періоду.

“У загальній енергосистемі частка гідрогенерації у виробленні завжди була в середньому близько 10%. Однак у літні періоди й от сьогодні, коли ми перекриваємо дефіцит, це становить від 15% до 20%. Ми перевиконуємо план за листопад-грудень більш ніж на 30%, що аномально для нас. Водночас в окремі дні вироблення електроенергії ГЕС і ГАЕС сягає 20-25% загального енергобалансу”, – уточнив Сирота.

Як повідомлялося, раніше Сирота зауважував, що гідроенергетика наразі працює з підвищеним навантаженням і покриває дефіцит потужності в енергосистемі України, проте це призводить до спрацювання водосховищ.