У “Нафтогазі” розкрили секрет, як підняти температуру в квартирах: платіжки за опалення можна знизити на 20%

Фахівці “Нафтогазу” розрахували: встановлення тепловідбивного екрана за батареєю дасть змогу заощадити 20% тепла. У такий спосіб, зберігаючи рівень комфорту, можна скоротити суми в платіжках на 20%.

Про це фахівці “Нафтогазу” повідомили у Facebook. “Ще один простий і недорогий спосіб зменшити тепловтрати в оселі та підвищити її енергоефективність – наклеїти тепловідбивний екран за батареєю. За підрахунками фахівців, це збільшить тепловіддачу ваших радіаторів опалення на 20% та підвищить температуру вдома орієнтовно на 1-2° С. Справа в тому, що батареї випромінюють тепло рівномірно: як у приміщення, так і в зовнішню стіну на вулицю”, – пояснюють у компанії.

Фольгований тепловідбивний екран допоможе максимально виключити ці втрати завдяки своїм властивостям. Його поклейка не займає багато часу, це можна легко зробити власноруч.

“Пам’ятайте, що штори, меблі та інші предмети, які перекривають ваші батареї, перешкоджають розповсюдженню тепла в оселі. Те саме стосується пилу та бруду, що збирається на поверхні радіаторів. Тож не забувайте піклуватися про стан ваших батарей і готуйтеся до зими правильно”, – додають у “Нафтогазі”.

Заощаджувати також треба і електроенергію, просять в “Укренерго”

“Влітку ми просили вас максимально економити ввечері після 19:00. Тепер найкритичніші години – з 17:00 до 19:00, а потреба в раціональному ощадливому споживанні є з 9:00 до 19:00”, – звернулись енергетики до українців. Справа в тому, що разом з похолоданням змінилася ситуація і з навантаженням на енергосистему.

Пік навантаження зранку, коли всі збираються на роботу, і ввечері, коли повертаються додому. Щоб уникнути відключення електроенергії, варто вже зараз дотримуватися простих правил використання електроенергії. Щонайменше не варто вмикати потужні прилади одночасно.