Торгова платформа: що це та як використовується для трейдингу на Форексі?

Початківці, котрі бажають опанувати торгівлю на фінансового ринку,  витрачають чимало часу на вивчення корисної інформації, проходження різних курсів та консультації з досвідченими фахівцями. Але, все це не має значення, якщо немає досвіду користування спеціальною програмою.

Будь-яка торгова платформа складається з десятків різних інструментів, розділів та віконець. Розібратися із цим без підготовки досить складно. Спростити завдання допоможе представлений матеріал. Пропонуємо розібратися у всьому детальніше та дізнатися, як вибрати програму для подальшої роботи на ринку Форекс.

Яким критеріям має відповідати торговельна платформа?

Багато експертів погодяться, що вибирати такий інструмент варто в індивідуальному порядку. У процесі необхідно враховувати індивідуальний стиль торгівлі, конкретні уподобання у роботі, і навіть стратегію. Але, є ряд інших важливих факторів, на які варто орієнтуватися:

  •       легкість у процесі роботи з платформою;
  •       інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
  •       наявність демо-рахунку;
  •       повноцінний функціонал.

Наявність великої кількості таймфреймів, а також доступу до графічного та технічного аналізу відкривають широкі можливості для трейдерів. Додатковими перевагами стануть можливість встановлення певних скриптів, торгівля в один клік, а також можливість працювати з різними додатками та надбудовами.

Окрім цього, експерти рекомендують звертати увагу на дизайн платформи. Це важливо для того, щоб не втомлювалися очі. Ідеальним варіантом стане майданчик з лаконічним та простим оформленням, який не навантажує різноманіттям елементів. Добре, якщо ще й всі важливі функції будуть «під рукою».

З якою метою використовуються торгові платформи?

Представлені програми спочатку створювалися для забезпечення доступу до всіх функцій фінансового ринку та зручної взаємодії учасників. Такі самі цілі ставляться перед сучасними розробками. Але, на відміну від своїх попередників сучасні торгові платформи мають покращений інтерфейс та функціонал. Завдяки цьому їх використання дозволяє вирішити відразу кілька важливих завдань:

  •       Аналіз обстановки. Ситуація на ринку – це один з найважливіших чинників, які впливають на успішність угод трейдерів. Тому варто періодично виконувати аналіз. Для цього у торговельній платформі передбачені спеціальні графічні та технічні інструменти. З їхньою допомогою можна дати правильну оцінку ситуації в даний момент та вигідно використовувати її для власної вигоди.
  •       Отримання потрібних даних про ціну. Під час закриття/відкриття угод важливо знати точну вартість активу. На основі цього учасник приймає рішення про будь-які дії. Знайти актуальні котирування у вільному доступі складно. Найкращим рішенням стане торгова платформа, на якій представлена ​​перевірена та актуальна інформація. Брокер отримує її від надійних джерел – постачальників ліквідності.
  •       Можливість управління рахунками та угодами. Функцію можна назвати основним призначенням торгової платформи. Тут представлені спеціальні кнопки, інструменти та розділи, користування якими допоможе у виконанні основних операцій з активами.

Крім того, функціонал сучасних торгових платформ (наприклад, Metatrader 5) пропонує інструменти для тестування різних стратегій. У деяких програмах є можливість перевіряти алгоритмічні та ручні їх різновиди. Приємно вражає користувачів також аналіз ефективності торгівлі. Його можна виконати на основі статистичного звіту (його можна завантажити через табличні редактори), а також історії угод.

Які інсують види торгових платформ?

Для зручності користувачів сучасні розробники створили кілька видів програм. Їх можна поділити залежно від ОС на кілька груп:

Платформа у Web-форматі

Цей варіант ідеально підходить для звичайного браузера комп’ютера. Щоб скористатися платформою не потрібно виконувати скачування та встановлення. Вона легко відкривається у різних браузерах. Відрізняється досить високою швидкістю завантаження, але має обмежений функціонал. Наприклад, користувачам недоступний тестер та додаткові індикатори.

Програма для комп’ютера

Її ще називають десктопною версією, яка встановлюється на ПК. Трейдеру необхідно спочатку скачати її на перевіреному сайті, а потім виконати просте встановлення. Після цього він отримує доступ до повноцінного функціонала. Потрібно лише підібрати версію, яка сумісна з поточною операційною системою на комп’ютері. Після цього можна користуватись усіма можливостями функціональної платформи.

Існує ще й мобільна версія, в якій представлені багато торгових платформ. Вона підходить для використання на смартфонах. Розробники пропонують зручні варіанти для гаджетів на базі iOS та Android.