Пільги на комуналку: які з них може отримати вдова загиблого військовослужбовця

Попри війну, українці повинні оплачувати комунальні послуги. Деякі категорії громадян мають право на пільги на оплату комуналки. Серед них і вдови загиблих військових. Видання «На пенсії» розповіло, які пільги на комунальні послуги може отримати ця категорія громадян.

Пільги на комунальні послуги: які з них передбачені для вдови військового

В Україні вдовам загиблих військовослужбовця надається низка пільг.

Одна з них – знижка 50% на комунальні платежі. Пільга надається на такі послуги:

  • з управління багатоквартирним будинком;
  • з постачання та розподілу природного газу, електричної та теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;
  • на оплату абонентського обслуговування для споживачів за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників, житлово-будівельний (житловий) кооператив, і витрат на комунальні послуги в такому будинку;
  • на придбання твердого палива та скрапленого газу (за наявності у житловому приміщенні пічного опалення).

При розрахунку оплати за опалення та користування житлом площа, на яку надається знижка, становить 21 кв. м на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку, і додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

У випадку, якщо вдова є непрацездатною та її сім’я складається лише з непрацездатних осіб, 50% знижка за користування газом для опалення житла надається на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку, і 21 кв. м на сім’ю).

Слід зазначити, що пільга надається без урахування середньомісячного доходу. Пільга на оплату за житло, комунальні послуги та паливо надається незалежно від виду житла або форми власності на нього.

На період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Нагадаємо, які категорії осіб можуть не сплачувати комунальні послуги під час війни.