Пенсія у зв’язку з втратою годувальника: хто має право на отримання, та які документи знадобляться

У Пенсійному фонді України розповіли, хто має право на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника за людину, яка зникла безвісти за особливих обставин.

Про це повідомила прес-служба ПФУ у Фейсбук.

Так, непрацездатні члени сім’ї особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, мають право на призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника. Перелік непрацездатних членів сім’ї, які мають право на такий вид пенсії, визначено статтею 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”

Як зазначається, заява про призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника та необхідні документи (перелік за посиланням) подаються до сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України. Звернутися за призначенням пенсії з нагоди втрати годувальника можна також через веб-портал електронних послуг Фонду (portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису або через кошти порталу державних послуг Дія. У такому разі до заяви додаються копії оригіналів документів.

При цьому до пакету документів обов’язково необхідно додати витяг з Єдиного реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.

Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу, що є у особи, яка зникла безвісти за особливих обставин.

Право на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.

“Пенсія призначається відповідно до положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, – йдеться у повідомленні.

Увагу українців також звернули на те, що пенсія у зв’язку із втратою годувальника за людину, яка зникла безвісти за особливих обставин, нараховується за весь час, протягом якого зберігається правовий статус зниклої особи.