Нацбанк підняв офіційний курс долара вище 37 гривень

Національний банк України вперше в історії підняв курс долара до позначки понад 37 гривень. Проте на відміну від офіційного обмінний курс був значно вищим восени 2022 року — до 43 гривень. 

Про це свідчать дані на сайті НБУ.

Станом на четвер, 14 грудня, регулятор встановив курс гривні до долара на рівні 37,02 гривні за один долар, тобто гривня послабилася на 4 копійки.

Офіційний курс у вівторок становив 36,98 гривні за один долар. На готівковому ринку у вівторок курс упав на 5 копійок — до 37,70 гривні за долар.

У четвер офіційний курс гривні до євро встановили на рівні 39,92. У середу, 13 грудня, офіційний курс гривні до євро становив 39,94.

Нагадаємо, Національний банк з 3 жовтня впровадив керовану гнучкість обмінного курсу. Новий режим має посилить стійкість української економіки та валютного ринку. Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ.

В установі наголошують, що новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу. Також керована гнучкість офіційного курсу стане важливою передумовою для повернення до інфляційного таргетування в майбутньому.