«Коментар до Сімейного кодексу України»

«Науково-практичний коментар Сімейного кодексу України» стане в нагоді студентам і викладачам юридичних університетів, суддям, нотаріусам і всім тим, хто цікавиться сімейними відносинами. «Сімейний кодекс України» – кодифікований нормативно-правовий акт, який регулює сімейні відносини на всій території країни. Він є правовою платформою для функціонування сімейного інституту. У цьому збірнику зібрані всі необхідні норми і закони, які дозволяють ефективно вирішити проблеми в родинi.

Структура та основні положення

Даний кодекс грає велику роль в становленні та нормальному функціонуванні сім’ї. Вiн основується на тому, що держава зобов’язана захищати материнство, батьківство та дітей. Збірник складається з 7 розділів і 22 глав та 292 статей.

Він містить матеріал щодо:

  • прав і обов’язків подружжя, батьків і дітей;

  • умов і порядку укладання шлюбу і його припинення;

  • аліментних обов’язків членів сім’ї;

  • форм виховання дітей, які залишилися без піклування батьків.

Цей кодифікований нормативно-правовий акт основується не тільки на збереженні та захистi сім’ї, але і на головних цінностях, які повинні бути в сімейних відносинах: любов, турбота, повага. Підкоряючись даному документу, кожен громадянин може сам вибудовувати і підтримувати сімейні стосунки, не переступаючи при цьому прийняті закони.

Особливості сімейного кодексу

Проблеми в сім’ї, якi вирiшуються на рівні законодавства, були, є і будуть. Багато сімейний пар, опинившись в проблемних ситуаціях, вирішують всі питання самостійно, при цьому підливаючи ще більше масла у вогонь і остаточно псуючи відносини з близькими. Такі явища породжують незнання законів, а саме «Сімейного кодексу» (СК). Цей спеціальний нормативно-правовий акт допомагає вирішити спірні питання в шлюбi та родині в цілому. Він відноситься до числа необхідних законодавчих джерел, діючих на території України.

«Коментар до Сімейного кодексу України» допоможе грамотно вирішити сімейні конфлікти і сварки, а також питання, пов’язані з вихованням і піклуванням дітей. З цього посібника можна дізнатися все про обов’язки подружжя, права неповнолітніх дітей і дітей-сиріт, права на майно, нажите в шлюбі, порядок виплат і стягнення аліментів на дітей.

Згідно з цього найважливішого документу, можна залучити до виплати аліментів одного з батьків і зробити це як добровільно, так і примусово. У разі ухилення від аліментних обов’язків, платнику треба висунути серйозне звинувачення і жорсткі міри покарання.

СК повністю контролює інститут сім’ї, охороняє право на особисте життя і захищає від посягання на неї ззовні. Він заснований на максимальному захисті всіх членів сім’ї, чітко вказуючи на права подружжя, батьків і дітей (у тому числі і неповнолітніх). Якщо люди вирішили одружитися, то вони повинні це зробити у відповідності саме з цим нормативним актом. Теж саме стосується і розірвання шлюбу, визнання його недійсним.

Якщо вам знадобився «Сімейний кодекс України», то вигідніше зробити покупку в перевіреному інтернет-магазині.