Інспектори, яких ми заслужили: вуличні активісти рознесли паркан та вентиляцію у дворі пам’ятника архітектури

Інспектори, яких ми заслужили: вуличні активісти рознесли паркан та вентиляцію у дворі пам’ятника архітектури.

Про це корреспонденту “Правда за Одессу” повідомили місцеві жителі.

«Тільки що, компанія радикалів під проводом вуличного активіста Дем’яна Ганула, вчинили напад на будівельний об’єкт за адресою Грецька 33, будинок Скуліч. Зруйнований паркан, вирваний і пошкоджений вентиляційний короб. Відбувається залякування і погрози. Підстава нальоту, нібито, знесення фундаменту і несучих конструкцій під час ремонту підвального приміщення», – повідомляють місцеві жителі.

За словами одеситів, мешканці будинку намагалися зупинити руйнівників, але їм це не вдалося.

«Власником підвального приміщення, де йдуть роботи, були укріплені і осушені підвали, замінений каналізаційний колодязь, відреставровано фасад і старовинна ліпнина будівлі, а також старовинний колодязь, замінені всі ливневки на фасаді. За словами власниці підвалу в приміщенні буде розташовуватися школа італійської кулінарії (хоча мешканці припускають, що там буде черговий ресторан). Не можу сказати, що ми були в захваті від цього будівництва століття, але нічого поганого нам її власники поки що не зробили. Сусіди спробували перешкодити молодикам, але де вже там!», – обурюються мешканці будинку – пам’ятки архітектури.

На якій підставі радикали взяли на себе функції інспекторів управління архітектури та містобудування і управління з охорони культурної спадщини, невідомо. Також відмітимо, що сміття, яке залишилось на місці після руйнації, активісти не прибрали.

ДОВІДКА: Будівля є пам’яткою архітектури і містобудування місцевого значення № 195-Од під назвою «Будинок житловий Скуліч» (роки побудови 1840 – 1842, арх. Торічеллі Г.І.) (Рішення Одеського Облвиконкому № 580 від 27.12.1991 р .; Наказ Міністерства Культури № 728/0 / 16-08 від 20.06.2008 р) [ОД-6/2009].

Нагадаємо,16 липня, в будинку на вулиці Манежній, 34 обвалилося перекриття над одній з кімнат в квартирі № 25. Площа обвалення перевищує 18 квадратних метрів, про це розповіла одна з мешканок будинку в Facebook, квартира якої, на щастя, поки ціла.

За її словами, те, що при обваленні ніхто не постраждав, – чудо. На місці працювали рятувальники і співробітники ЖКС. У будинку, в лютому місяці, прорвало опалення, мешканці буквально «плавали в окропі». З тих пір в будівлі ніяких ремонтних робіт не проводилося.

«Я ледве стримую себе, щоб не опуститися до базарної баби і не виплеснути весь свій чорний словниковий запас …

Може, хтось знає, що такого собі має відбутися, скільки повинно постраждати людей, щоб щось змінилося в плані робіт по старому фонду?», – написала одеситка.