Гетманцев спрогнозував, що буде з валютним ринком у 2024 році

Ситуація на валютному ринку наразі залишається стабільною. Негативні очікування щодо відв’язки від фіксованого курсу не справдились. В середньому гривня незначно укріпилась у жовтні – листопаді і незначно послабиться у грудні, у межах +1/-1% від фіксованого курсу, що діяв до 2 жовтня. 

Про це у себе в Telegram написав голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Що далі? Ніколи не даю прогнози по валютному курсу. Для читачів раджу відстежувати базові макропоказники (інфляція, стан платіжного балансу, виконання бюджету)… Інформаційний фон для гривні, насамперед у частині зовнішнього фінансування, зараз дійсно є не найкращим. Утім якщо дивитись в «корінь», то ми бачимо, що інфляція уповільнилась з 26% рік тому до майже 5% зараз. Позитивне сальдо платіжного балансу і міжнародні резерви знаходяться на історично рекордних значеннях. Банківська система є стійкою. Дохідність по активах в гривні – приваблива», – вважає він.

Він вважає, що НБУ реалізує послідовну валютну політику, в рамках якої варто розраховувати на подальше пом’якшення валютних обмежень і збільшення гнучкості курсу.

«Звісно ризик №1, повнота і частота зовнішнього фінансування у наступному році, залишається у фокусі уваги. Утім, як кажуть «ще не вечір», і впевнений ми матимемо очікувані позитивні новини від партнерів якщо не на цьому тижні, то найближчим часом. У будь-якому випадку бюджет має запас ліквідності і частину підтвердженого зовнішнього фінансування. Бюджетне фінансування оборони і соціальної сфери точно не зупиниться з 1 січня. Ситуація на валютному ринку також залишатиметься відносно стійкою і контрольованою», – додав він.

Раніше ми писали, що: для українського бізнесу запустили новий інструмент з підтримки ліквідності за договорами факторингу в межах держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%». Підприємці зможуть отримати до 150 млн грн.