Як орендувати квартиру подобово і не бути обманутим

Подобова оренда квартир по праву займає друге місце серед орендарів після довгострокової оренди. Це дуже зручно в тих випадках, коли ви знаходитесь у відрядженні або просто хочеться ненадовго усамітнитися зі своєю коханою і провести час наодинці.

Звичайно, набагато вигідніше орендувати квартиру подобово самостійно не вдаючись до послуг ріелторів, але тут є безліч підводних каменів. Як їх уникнути і не нарватися на шахраїв розглянемо в даній статті.

Найбільш поширеним видом пошуку житла вважається інтернет. Тут є безліч ресурсів, на яких можна легко знайти потрібний вам варіант (наприклад: Booking, Doba Inn, Airbnb і ін). Однак слід уникати сумнівних сайтів і оголошень від підозрілих приватних осіб, адже так легко залишитися і без грошей і без квартири.

Обов’язково складаємо договір оренди

Таке начебто-б просте правило, але багато хто не приділяють йому належної уваги, а дарма. Не важливо на який термін ви орендуєте квартиру, складати договір потрібно обов’язково. Правильно складений договір дає гарантію безпеки від багатьох проблем як орендодавцю, так і квартиронаймачу.

У договорі оренди обов’язково повинні бути прописані:

• дані документів, що дають орендодавцю право на володіння квартирою;

• повна сума оплати за оренду, включаючи депозит;

• обов’язки сторін;

• порядок передачі та повернення орендованої житлоплощі;

• відповідальність сторін та інші умови найму.

Що слід перевірити

В’їжджаючи в орендоване житло, не поспішайте відразу проводити розрахунок, і зайняти квартиру. Перш за все необхідно перевірити все, що знаходиться в квартирі і не соромтеся задавати хвилюючі для вас питання. Найбільш пильну увагу зверніть на наступне:

1. Паспорт орендодавця і документи на квартиру, якщо це посередник, то у нього обов’язково повинна бути довіреність завірена у нотаріуса.

2. Стан меблів і побутової техніки. Обов’язково в присутності господаря перевірте їх справність, а так само правильне функціонування сантехніки та електрики. У разі, якщо щось не працює, слід прописати це в договорі.

3. Перевірте зручності, які були прописані в оголошенні: наявність інтернету, телебачення, посуду та інших побутових речей. Це слід зробити також в присутності орендодавця.

Неприємності з якими можна зіткнутися

Незважаючи на плюси подобової оренди квартир, існують і серйозні мінуси до яких потрібно бути готовим. Найпоширенішим випадком є ​​випадки, коли орендодавець приймаючи квартиру після вашого перебування, несподівано виявляє побутовий прилад в несправному стані. Вам відразу-ж буде запропоновано оплатити його.

Якщо поломка на вашій совісті це одне, але зустрічаються і такі, які хочуть полагодити вже давно неробочу техніку за ваш рахунок. Будьте пильні і перевіряйте все до укладення договору.

Крім цього, при виборі апартаментів, на фотографіях квартира виглядає фантастично, з новим ремонтом і дорогою технікою. А по факту, коли ви приїдете заселятися, виявиться, що це проста хрущовка з обшарпаним стінами. У такій ситуації до сих пір потрапляє багато орендарів.

Перевірка документів, зможе вберегти вас і від оренди квартири, яку підприємливий ділок орендував на тривалий термін і здає її подобово. Якщо повернеться справжній господар, щоб перевірити свою квартиру. Те неприємної розмови не уникнути. Не варто боятися підводних каменів і очевидних ризиків при самостійній оренди квартири. Головне бути гранично уважним, досконально перевіряти інформацію і документи. Пильність і холодна голова вбережуть вас від помилок і ви з комфортом проведете час в орендованій квартирі.

EN RU UK