Підручниками з усіх предметів можна користуватися онлайн

Вільний доступ до освіти та забезпечення безкоштовними підручниками передбачено на конституційному рівні для кожного громадянина. Проте на практиці підручників вистачає не на всіх учнів, або ці примірники мають дуже кепський стан.

Є альтернативний спосіб забезпечити школяра необхідними книжками. Вони будуть в нього буквально під рукою: на смартфоні або планшеті у форматі онлайн.

Переваги онлайн-книжок

Щоб дізнатися, де можна взяти електронні підручники, перейдіть за цим посиланням: http://chp.com.ua/obrazovanie-i-obuchenie/item/76829-pidruchniki-z-usikh-predmetiv-onlajn.

Міжнародна комп’ютерна мережа дає учням міських та сільських шкіл змогу навчатися на одному рівні. Проблеми з користуванням онлайн-джерелами можуть виникати тільки у випадку слабкого інтернет-зв’язку. Проте навіть в цьому випадку вихід є: спеціальні антени для роутерів, що посилюють сигнал. Використання шкільних підручників в режимі онлайн має безліч переваг:

  1. Відсутність потреби носити до школи важкий рюкзак.
  2. Більш захопливе навчання.
  3. Підвищення рівня самостійності дітлахів.
  4. Доступність навчання для дітей з обмеженими умовами розвитку.
  5. Електронні джерела можна переглядати безкоштовно.

Проте, рекомендуючи такі підручники дітям, батьки та вчителі мають пам’ятати про те, що користування цифровими гаджетами для ознайомлення з інформацією збільшує навантаження на очі. До того ж порушується традиція навчання за друкованими підручниками.

Серед недоліків можна назвати й те, що не в кожного учня є електронні гаджети, куди треба завантажувати файли. В деяких навчальних закладах спостерігається дефіцит комп’ютерів або таке обладнання є застарілим.

Дистанційне навчання

Через карантин та перехід на дистанційну освіту батьки змушені були купити дітям цифрові пристрої. Все більше педагогів сьогодні теж опановують викладання саме із застосуванням електронних підручників.

Зручно те, що онлайн-книги є у вільному доступі. Дітлахи ж одночасно з опануванням нового матеріалу активно користуються сучасними інформаційними технологіями.

Відмова від паперових книжок — це не лише вимушений захід, з яким пов’язана зручність навчання, а й збереження довкілля, адже зменшується потреба вирубувати зелені насадження для створення паперових видань.