Судова експертиза при ДТП. Що потрбіно знати

Ситуації на дорозі бувають дуже різні. І навіть абсолютно однозначна на твій погляд ситуація може породити досить велику кількість розбіжностей, а також, що найголовніше, подальших розглядів в суді. Намагаючись уникнути відповідальності, водії спотворюють дійсний хід розвитку ДТП. Якщо додати до цього можливі неточності при оформленні схеми ДТП та інших матеріалів справи, то потерпілий насправді водій може бути визначений як винуватець ДТП.

Судова експертиза ДТП часто допомагає встановити, що свідчення одного з водіїв, який брав участь в ДТП, неузгоджені з іншою інформацією і, що більш важливо, з технічної точки зору є неспроможними (не відображають дійсний механізм розвитку ДТП). Важливо відзначити, що технічна неспроможність свідчень водія може бути встановлена тільки шляхом проведення судової експертизи ДТП. Органи ДАІ ж при ухваленні рішення про складання протоколу про винність в ДТП за своїми нормативним актам зобов’язані взяти до уваги всі доводи водіїв.

Якщо ти не згоден c рішенням інспектора ДАІ щодо того, що саме твої дії стали причиною ДТП, то у тебе є можливість довести в суді свою невинність. Для цього тобі знадобиться провести судову експертизу ДТП.

Як замовити проведення судової експертизи ДТП

Після вивчення матеріалів справи потрбіно визначитися з переліком питань, які можуть бути винесені на судову експертизу, і тобі залишиться тільки написати заяву на проведення судової експертизи ДТП. Потрібно знати, що судова експертиза ДТП проводиться тільки за заявою водія — учасника ДТП. Вихідний матеріал для дослідження — це матеріали адміністративної справи по ДТП. При наявності фотографій з місця ДТП або записи відеореєстратора ці матеріали також можуть використовуватися при проведенні судової експертизи ДТП. Зверни увагу! Для проведення судової експертизи ДТП необхідні копії саме всіх матеріалів адміністративної справи по ДТП.

Терміни проведення судової експертизи ДТП

При кожному зверненню про проведення судової експертизи ДТП потрібно підготувати висновок у максимально стислі терміни . Але так як підготовка докладного мотивованого висновку це трудомісткий процес, то в середньому проведення судової експертизи ДТП вимагає від 5 до 10 робочих днів. Провести судову експертизу ДТП за більш короткий термін можливо, але вартість такої роботи в кожному випадку може бути різною.

Ліцензії

Кожен експерт повинен мати всі необхідні ліцензії для проведення судової експертизи ДТП. Копія такої ліцензії має бути прикладена до звіту і передана разом з результатами судової експертизи ДТП.Все последние новости Украины сегодня и новости дня в мире на News UA