Заміна масла в автомобілі

Масло для автомобіля є надзвичайно важливим елементом. Більше того, воно вимагає до себе пильної уваги, а тому не дивно, що деякі водії не можуть зрозуміти, коли саме потрібно міняти масло та наскільки погано буде, якщо забути це зробити.

Попередньо варто сказати, що ніяка проблема не виявиться миттєво, тобто, якщо власник не поміняє масло в належний час, машина не вийде з ладу миттєво, але багато важливих її вузлів зношуватимуться швидше, не кажучи про те, що частина елементів почне працювати значно гірше.

Що стосується заміни масла та можливих наслідків, тобто багато різних нюансів, а тому питання доведеться вивчити ретельніше.

Питання заміни масла

Багато чого тут залежить саме від машини та масла. Так, масло обов’язково має змінюватися при зміні сезонів нарівні з шинами, що особливо актуально для дизельних двигунів. Також важливим нюансом зміни масла є стиль водіння, тобто при агресивному стилі та постійній швидкій їзді стан масла може погіршуватися швидше, відповідно, і замінювати його потрібно частіше.

Крім того, доведеться звернути увагу на склад масла. Наприклад, натуральну або напівсинтетичне масло потрібно заміняти дещо частіше, ніж повністю синтетичні склади, що знову ж таки актуально для дизельних двигунів.

Не останнім критерієм є і вказівки виробника, які для кожного автомобіля можуть бути різними, і відповідно термін заміни масла доведеться підганяти під рекомендації.

Загалом заміна масла може проводитися кожні 7-10 тис. км для напівсинтетики та більш натуральних масел та 10-15 тис. км – для повністю синтетичних складів.

Варто відзначити, що виробник завжди вказує термін із запасом, а тому якщо водій забуде змінити масло, то відразу машина від цього ніяк не зламається, але й не варто затягувати.

Якщо замінити не вчасно.

З іншого боку, мало хто знає про те, що буде, якщо замінити масло невчасно. Більш рання заміна не несе жодних наслідків, тобто якщо людина мінятиме масло раніше потрібного терміну, то максимум йому доведеться витратитися саме на масло, а шкоди машині не буде.
Проте запізнення може призвести до різних наслідків.
Якщо міняти масло хаотично і тоді, коли його стан гірший нікуди, то двигуну це загрожує дорогим ремонтом, і особливо це стосується іномарок.

Мало того, що настає масляне голодування, а двигун не може працювати як належить, так і всі системи, яких стосується масло, повільно починають забиватися. Після такого мало буде просто залити в систему свіже масло, її доведеться ретельно промити (хоча це потрібно робити перед будь-якою заливкою свіжого масла) і лише потім заливати масло за умови, що двигун таки не заклинило.

Якщо ж сталося найгірше, тобто двигун взагалі відмовляється працювати, то дорога йому тільки на автосервіс у ремонт, а заміна масла вже стає другорядною.

Враховуючи все перераховане, до проблеми простіше не доводити, ніж позбавлятися її, та й контролювати стан масла не так вже й складно.