Які японські авто купувати не слід: невдалі моделі

Японські автомобілі здобули та зберегли заслужену репутацію надійності та доступності. Наприклад, Toyota RAV4 є четвертим бестселером 2023 року, згідно з авторитетними рейтингами Car & Driver, поступившись лише Ford F-Series, Chevy Silverado та пікапу Dodge Ram.

Насправді, японські виробники, включаючи Honda і Toyota, за десятиліття мали і деякі невдачі. Експерти розповіли, яких марок краще уникати.

Mitsubishi Eclipse

Mitsubishi Eclipse – це маленький спортивний автомобіль з великими витратами пального. Моделі попередніх років можна придбати за порівняно доступною ціною.

Але Mitsubishi, вироблені між 1999 і 2003 роками та в 2007 році не відрізняються надійністю. Ободи та колеса, як правило, легко пошкоджуються, що призводить до швидкого зношення шин.

Інтер’єр зроблений з не дуже якісних матеріалів, тому і виглядає дешево. Водії також повідомляли про проблеми з автоматичною коробкою передач, силовим приводом і управлінням.

Honda CRX Del Sol

Сьогодні Honda – один з найнадійніших японських брендів, якому довіряють. Седани Honda Civic і Honda Accord увійшли до списку бестселерів у 2023 році за версією Car & Driver.

Однак Honda CRX Del Sol, розроблена для заміни улюбленої Honda CR-X у 1992 році, була суцільним розчаруванням. Протікав дах. У салоні було шумно.

І ротори передніх гальм мали тенденцію до деформації. На щастя, Honda більше випускає моделей, еквівалентних Del Sol.

Mazda RX-8

Перше покоління Mazda RX-8 продавалося з 2004 по 2008 рік. Авто оснащене 4-циліндровим двигуном з потужністю 212 к.с.

Але що ще гірше, авто посідає лише 11 місце за надійністю з 19 моделей Mazda, оцінених MadzaProblems.com. Водії скаржаться на несправності, ривки гідропідсилювача керма, надмірне споживання оливи.

Toyota Paseo

Ви, певно, здивовані, побачивши у рейтингу найгірших японських авто такого гіганта як Toyota. Наразі інші моделі, як от Camry, Tacoma, RAV4 і навіть Prius – одні з найпопулярніших на ринку.

Але модель Paseo був блідим і малопомітним проблиском у 1990-х роках. Випускали малолітражні Toyota Paseo з 1991 по 1997 роки. Справа не стільки в тому, що Paseo — погана машина.

Авто не страждає від механічних проблем, як інші в цьому списку. Модель просто не змогла захопити серця водіїв 90-х, тому Toyota швидко припинила виробництво.

Suzuki Samurai і Suzuki X-90

90-ті роки були важким десятиліттям для японських автовиробників. Suzuki випустила SUV Suzuki Samurai з квадратними лініями, що нагадують Jeep Wrangler.

Але Consumer Reports оцінили автомобіль як “неприйнятний”. Він був схильний до перекидання під час різких маневрів. Наступник Suzuki X-90 мав подібну проблему.

Однак, на відміну від Samurai, який принаймні мав привабливий стиль, двомісний X-90 отримав дивний дизайн.