Як переоформити автомобіль якщо власник помер: поради

Купівля автомобіля – важлива подія в житті людини. Це означає багато не тільки для його власника, але і для його близьких. Але що станеться з автомобілем, якщо власник помер? У цій статті ми розглянемо, як переоформити автомобіль на іншу особу, якщо власник помер, та надамо поради та кроки, як це зробити.

Як переоформити автомобіль якщо власник помер: поради та кроки

Щоб переоформити автомобіль на іншу особу, необхідно зібрати документи, що засвідчують право спадкоємства, а також пройти деякі процедури. Ось кроки, які потрібно виконати:

Крок 1: Довідка про спадкове право

Першим кроком для переоформлення автомобіля є звернення до нотаріуса з метою отримання довідки про спадкове право. Довідка засвідчує, хто з близьких має право спадкувати майно, в тому числі і автомобіль. Для отримання цієї довідки потрібно мати свідоцтво про смерть власника автомобіля та документ, що підтверджує рід зв’язок з ним.

Крок 2: Оцінка автомобіля

Після того, як ви отримали довідку про спадкове право, необхідно оцінити вартість автомобіля. Це можна зробити в автоекспертній компанії або у незалежному експерту. Вартість автом

ля буде визначатися з урахуванням ціни на ринку та стану автомобіля. Оцінка автомобіля необхідна для подальшого розрахунку податків та інших витрат.

Крок 3: Оформлення документів

Далі потрібно зібрати всі документи, необхідні для переоформлення автомобіля на іншу особу. Серед цих документів можуть бути:

 • Свідоцтво про реєстрацію автомобіля (техпаспорт)
 • Свідоцтво про право власності на автомобіль
 • Довідка про спадкове право
 • Документи, що підтверджують особу нового власника (паспорт, ідентифікаційний код)

Крок 4: Оплата податків та зборів

Для переоформлення автомобіля на нового власника необхідно сплатити деякі податки та збори. Серед них можуть бути:

 • Податок на спадщину (якщо це передбачено законом)
 • Податок на нерухоме майно
 • Збір за переоформлення прав власності на автомобіль

Крок 5: Переоформлення автомобіля

Після збору всіх необхідних документів та сплати податків можна переоформити автомобіль на нового власника. Для цього потрібно звернутися в Міністерство внутрішніх справ зі всіма документами, а також з самим автомобілем. На місці вам видасться нове свідоцтво про реєстрацію автомобіля.

Часті запитання:

 1. Чи можна переоформити автомобіль без довідки про спадкове право?
 • Ні, довідка про спадкове право є необхідною для переоформлення автомобіля.
 1. Які податки потрібно сплатити для переоформлення автомобіля?
 • Податки залежать від законодавства країни та конкретної ситуації, а також можуть варіюватися в залежності від вартості автомобіля та інших факторів. Для отримання детальної інформації краще звернутися до фахівців.
 1. Чи можна переоформити автомобіль, якщо немає оцінки вартості?
 • Ні, оцінка вартості автомобіля є необхідною для переоформлення.
 1. Чи можна переоформити автомобіль без нового техпаспорту?
 • Ні, необхідно мати новий техпаспорт, який видається на місці переоформлення.

Висновок:

Переоформлення автомобіля на нового власника, якщо попередній помер, є процесом, який потребує виконання декількох кроків та збору необхідних документів. Основні кроки включають звернення до нотаріуса за довідкою про спадкове право, оцінку вартості автомобіля, збір документів, сплату податків та зборів та переоформлення автомобіля в МВС. Дотримуючись всіх цих кроків, ви зможете успішно переоформити автомобіль на нового власника.