У “Слузі народу” запропонували механізм вирішення проблеми безхазяйних авто на вулицях

Депутат Верховної Ради від “Слуги народу” Сергій Гривко пропонує парламенту регламентувати набуття права власності на безхазяйні транспортні засоби. Відповідний законопроект №10204, що передбачає доповнення Цивільного кодексу новою статтею 335-1, було внесено 31 жовтня.

Так, безхазяйним пропонується визнати транспорт, який фактично не має власника або власник якого невідомий (незалежно від наявності запису про власника у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів).

Підтвердженням відсутності чи невідомості власника транспорту має стати факт його перебування на об’єкті благоустрою населеного пункту у нерухомому стані протягом не менше ніж трьох років.

В свою чергу, об’єктом благоустрою в Україні визначено, зокрема, вулиці, дороги, проїзди, майдани, парки, пляжі, кладовища, прибудинкові території, території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території.

У разі виявлення факту перебування авто в нерухомому стані не менше шести місяців та за відсутності інформації про власника балансоутримувач відповідного об’єкта повинен буде скласти акт про це, після цього керівник балансоутримувача повинен буде повідомити відповідну районну адміністрацію з подачею оригіналу акту.

Голова РДА протягом десяти днів після отримання повідомлення та акту про повинен буде створити комісію з виявлення власника занедбаної машини, у якій має бути представник РДА, балансоутримувача та місцевої поліції.