Toyota готує нову модель під назвою Cruiser FJ

Компанія Toyota подала заявку на реєстрацію товарного знаку Cruiser FJ. Інтерпретувати це можна як натяк на серійну модель, яка стане частиною сімейства Land Cruiser.

За версією інсайдерів, Toyota має намір перетворити Land Cruiser на сімейство моделей за прикладом Crown та Century. Якщо це припущення виявиться вірним, то до Land Cruiser 250 та 300 можуть приєднатися електромобіль і невеликий рамний позашляховик з бензиновими та гібридними силовими установками. Останньому і пророкують назву Cruiser FJ.

Раніше Toyota вже випускала модель під назвою FJ Cruiser — вона сходила з конвеєра протягом 17 років. Цей позашляховик був розроблений у першій половині 2000-х, продавався у Японії, Північній Америці та Південній Африці, а останні роки на Близькому Сході. Він комплектувався 270-сильним «атмосферником» V6 об’ємом 4,0 літра у зв’язці з п’ятидіапазонним «автоматом». У позашляховика був повний привід, що підключається, і двоступенева «роздатка».

Восени минулого року Toyota оголосила про те, що FJ Cruiser іде у відставку, і випустила лімітовану серію «прощальних» автомобілів. У квітні 2023 року з конвеєра заводу в Японії зійшов останній екземпляр моделі.