Підшипники для мотоблока: які бувають і як визначити потрібну деталь

У періоди активної експлуатації деякі вузли в малій сільгосптехніці відчувають особливо інтенсивне навантаження, через що ризик їхньої поломки зростає. До таких деталей, зокрема, належать підшипники для мотоблока. Тому фермери і дачники намагаються тримати їх про запас, щоб ремонт можна було провести без затримок.

Однак у кожній одиниці с/г обладнання може використовуватися десяток, а то й більше підшипників, часто – в різних типорозмірах. Заздалегідь запастися повним комплектом складно, тому у власників під час поломок з’являється необхідність швидко визначити, яка запчастина потрібна для відновлення працездатності техніки.

Як дізнатися, який підшипник для мотоблока купити

Щоб зрозуміти необхідний розмір і тип запчастини для мінітракторів в https://motoblok-tata.com.ua або мотоблока, власнику техніки не потрібно самостійно проводити вимірювання. Замість цього краще вивчити маркування, яке нанесене на ободок підшипника для мотоблока. За цим позначенням у вигляді комбінації цифр легко провести пошук у каталозі.

Якщо маркування стерте або пошкоджене, варто відштовхуватися від даних про с/г машину. Надайте консультанту в магазині інформацію про модель, рік випуску, виробника, а також про те, в яку систему необхідний підшипник для мотоблока. Ось основні вузли, в які встановлюються підшипники:

  • редуктор;
  • колінвал;
  • розподільчий вал;
  • вали головні, первинні, понижувальні/підвищувальні;
  • півосі;
  • диференціал і зчеплення;
  • маточини коліс.

Альтернативний спосіб підбору – самостійний замір зламаного підшипника. Потрібно за допомогою точного приладу (наприклад, штангенциркуля) виміряти внутрішній посадковий і зовнішній діаметри, а також висоту. Важливо врахувати, що результати вимірювань на сильно зношених, пошкоджених підшипниках для мотоблока можуть виявитися трохи неправильними.

За конструкцією деталі діляться на відкриті та закриті (з ущільненнями між кільцями), за формою внутрішніх елементів – на кулькові, роликові та голчасті. У тих агрегатах, в яких передбачаються високі осьові і радіальні навантаження на механізм, використовуються конічні підшипники для мотоблока.

Головні причини, через які підшипники для мотоблоків виходять з ладу – це абразивне стирання, “втома” матеріалу, механічне пошкодження, руйнування іржею через брак змащення.

Як визначити неякісну запчастину для мінітрактора або іншої техніки

Під час отримання товару перевірте якість обертання. Механізм повинен видавати рівний шум без металевого скреготу і свисту, а його рух – зупинятися повільно і без ривків. Є й інші вимоги, яким повинні відповідати й інші запчастини для мінітракторів:

  • наявність сертифіката;
  • чітко видиме маркування;
  • ціна не набагато нижча, ніж на схожу продукцію.

В інтернет-магазині Motoblok-TATA ви знайдете запчастини для мінітракторів до всіх систем, а також навісне обладнання. Продавець займається прямими поставками сертифікованих товарів з Китаю і виконує доставку по всій території України.

Автор: Степаненко Ігор Олександрович (експерт Motoblok-Tata).