Навіщо в автомобілі функція Auto Hold

Коли машина з автоматичною коробкою передач зупиняється, наприклад, на світлофорі, водій має постійно тримати ногу на педалі гальма, інакше машина рушить з місця. Але в сучасних моделях є функція, яка дозволяє утримувати автомобіль на місці, навіть якщо гальма не натиснуті.

Називається вона – Auto Hold.

Цей корисний помічник активується різними способами залежно від марки, моделі та коробки передач автомобіля. Іноді водієві достатньо сильно натиснути на педаль гальма в нерухомому стані, і функція Auto Hold ввімкнеться. Але частіше вона активується окремою кнопкою на центральній консолі або через меню мультимедійної системи. Отже, гальмо буде утримуватися автоматично, і водій зможе зняти ногу з педалі під час тимчасової зупинки. Функція Auto Hold також запобігає скочуванню автомобіля назад на підйомі, тому вона корисна не лише на перехрестях.

Втім, система має і свої недоліки. Точніше, певні незручності в окремих ситуаціях. Оскільки вона утримує автомобіль на місці та дозволяє рушити з місця лише після натискання на педаль акселератора, це може ускладнити процес паркування, адже маневри з активованою функцією Auto Hold не будуть ідеально плавними й додадуть водієві зайвих рухів ногою з педалі на педаль. Без Auto Hold паркуватися можна лише за допомогою педалі гальма.

Що робити водієві, якщо у нього немає системи Auto Hold? Чи є спосіб утримати машину на місці, не тримаючи ногу на педалі гальма? У сучасних автомобілях достатньо натиснути кнопку стоянкового гальма. При натисканні на педаль акселератора електричне стоянкове гальмо майже завжди вимикається автоматично.