Купівля авто на іноземних номерах: які документи потрібно оформити в Україні

За підсумками ІІІ кв. 2022 року в Україну в режимі імпорту було ввезено 53,3 тис. легкових авто, загальна митна вартість яких становила $641,5 млн, повідомляє Укравтопром.

Купівля автомобіля з іноземною реєстрацією може бути вигідною, проте її оформлення може бути складним процесом, особливо коли мова йде про імпорт автомобіля в Україну.

У цій статті ми розглянемо, які документи потрібно оформити для того, щоб легально ввезти авто на іноземних номерах в Україну.

Довіреність на імпорт автомобіля

Першим документом, який вам потрібно мати для імпорту автомобіля, є довіреність на імпорт. Цей документ видається власником автомобіля і дає вам дозвіл на те, щоб ви могли ввезти його в Україну.

Паспорт транспортного засобу

Другим документом, який вам потрібно мати, є паспорт транспортного засобу. Цей документ містить інформацію про автомобіль, таку як його марку, модель, рік випуску, номер кузова, максимальну масу і розміри. Цей документ видається органом, що здійснив реєстрацію автомобіля за місцем його реєстрації.

Декларація про ввезення товарів

Декларація про ввезення товарів є документом, який ви повинні подати в митницю при ввезенні автомобіля в Україну. Цей документ містить інформацію про автомобіль, таку як його марку, модель, рік випуску, номер кузова, максимальну масу і розміри, а також інформацію про вартість автомобіля.

Сертифікат про безпеку

Сертифікат про безпеку є документом, який підтверджує, що автомобіль відповідає стандартам безпеки, які встановлені в Україні. Цей документ може бути отриманий в країні, де був куплений автомобіль.

Свідоцтво про реєстрацію

Свідоцтво про реєстрацію є документом, який підтверджує, що автомобіль був зареєстрований в країні, де його купили. Цей документ також може бути необхідним для того, щоб довести право власності на автомобіль.

Страховий поліс

Страховий поліс є документом, який підтверджує наявність страхування автомобіля. Україна має вимогу, щоб кожен автомобіль мав страховий поліс, тому вам необхідно придбати його в Україні, якщо він відсутній. 

Зелена карта — це обов’язковий документ для виїзду в іншу країну.

Якщо ви вже зареєстрували авто в Україні та плануєте виїхати на ньому за кордон, ви можете придбати Зелену картку — ціна буде вигідною, якщо оформляти через Файненс юа.

Платіжні документи

Під час імпорту автомобіля в Україну необхідно сплатити митні збори та податки. Для цього вам потрібно мати платіжні документи, які підтверджують сплату цих зборів.

Довідка про відсутність обмежень на розпорядження автомобілем

Цей документ підтверджує, що автомобіль не перебуває під заставою або іншими обмеженнями на розпорядження. Ця довідка видається органом, що здійснив реєстрацію автомобіля за місцем його реєстрації.

Для транспортних засобів усіх категорій або окремих агрегатів (із видачею номерного знака) орієнтовна ціна послуги з реєстрації транспортного засобу — 862 грн.