Вплив сучасного телебачення на психіку людини

Уявіть, що вам пропонують мільйон за те, аби ви до кінця життя не дивилися телевізор. Чи ви змогли б погодитися на таку пропозицію? Напевне, ні. Але, щоб перевірити свої припущення, я вирішила провести опитування. Отож, на запитання “Чого ви прагнете у житті понад усе?” більшість опитаних назвала мирне і щасливе майбутнє. Але щоденне найзаповітніше бажання — сучасний великий телевізор, без нього — ніяк!

Нині телебачення, незважаючи на те, що є комп’ютер та Інтернет, все ж є достатньо популярним, особливо у віддалених селах. Але з тих пір, як телевізор увійшов у наше життя, не вщухають суперечки про його вплив на людей. З одного боку новини України, цікавих передач є корисним. Завдяки телебаченню ми дізнаємося багато нового. Наприклад, знайомимося з країнами, яких ніколи не бачили, тваринами, рослинами тощо. Телепередачі багато розповідають про політику , культуру та історію . Телебачення навчає, розважає, навіть спонукає до дій. А з іншого — вражає, скільки часу в нас забирає перегляд телепередач. До того ж, більшість телевізійних програм не несуть нічого доброго — в фільмах є чимало сцен насилля і доволі відвертих сюжетів, які дітям взагалі б не варто було показувати. До слова, вчені доводять, що дітям до двох років не можна дивитися телевізор, адже в цьому віці у них відбувається інтенсивний розумовий розвиток. І для того, щоб вони фізично й психологічно розвивалися, з ними потрібно гратись і спілкуватися.

Час надто цінний, аби його марнувати, тому проаналізуйте, що ви дивитесь, і не тільки ви, а й ваші діти. Як показали результати одного з досліджень, люди проводять біля екранів телевізорів понад три і більше години щодня. Тож, порахуймо, якщо щодня дивитися телевізор принаймні чотири години, то, досягнувши шістдесятирічного віку, виходить, що десять років свого життя ми просиджуємо перед екраном. Звідси — і проблеми. Якщо присвячувати телебаченню надто багато часу, одружені занедбають сім’ю, діти не встигатимуть читати книжки і стануть гірше вчитися, окрім того, можуть з’явитися проблеми із зайвою вагою. Тож задумайтеся, скільки часу саме ви витрачаєте на перегляд телевізійних передач і які це приносить результати? Адже все добре, коли в міру.