Європа тримає відкритими двері для українців: названі три критерії для в’їзду

В Україні санітарно-епідеміологічна обстановка поступово рухається до того, що скоро країна покине так звану “зелену” зону. МОЗ всіляко намагається посприяти більш високим темпам вакцинації населення і переглянути підхід до карантину таким чином, щоб він став більш ефективним. Але зараз усім вже очевидно, що посилення обмежень не уникнути. Це призведе до небажаних, але вимушених заходів не тільки на території нашої країни, а й за її межами.

Портал “Апостроф” розібрався, чи зміниться в таких обставинах туристична політика Європейського Союзу щодо нашої країни і чи закриє Європа свої кордони.

Свої “двері” громадянам третіх країн для нетривалих поїздок Євросоюз відкриває за рекомендаціями Ради ЄС. Ці рекомендації переглядаються кожні два тижні і базуються на підставі трьох основних критеріїв:

– не більше 75 нових випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів;

– більше 300 тестів на 100 000 жителів, проведених за останні 7 днів;

– не більше 4% позитивних тестів серед всіх тестів на COVID-19, проведених за попередні 7 днів.

Крім того, Рада ЄС аналізує ще й загальні заходи, що вживаються урядами країн в боротьбі з коронавірусів: динаміку вакцинації, відстеження контактів, лікування, локалізацію вогнищ пандемії.

Останнім разом рекомендації Ради ЄС були переглянуті 9 вересня. Україна залишилася в “зеленій” зоні ЄС, а ось Албанія, Вірменія, Азербайджан, Бруней, Японія і Сербія звідти “вилетіли”.

Так як Рада ЄС переглядає свої рекомендації кожні два тижні, то очевидно, що наступного разу список буде оновлений 24 вересня.